Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi értelme különbséget tenni...

Mi értelme különbséget tenni petárda és tüzijáték között legalitás szempontjából?

Figyelt kérdés
Szegény kutyák, ne petárdázz! Mert a tüzijáték teljesen folyamatos robbanásait azt jobban tűrik? Vagy az emberek akiknek az idegeire megy nem mindegy, hogy petárda vagy tüzijáték? A tüzijáték sokkal rosszabb hanghatás szempontjából. Na mindegy, csak ezt mindig csodáltam, mekkora képmutatás megy a tüzijátékkal.

2017. jan. 1. 09:28
 1/4 Molyember ***** válasza:
73%
A petárda egy kis gránát, amit meggyújtással élesítesz, és semmi mást nem tehetsz vele, csak eldobhatod. Muszáj neki valahol a földön robbannia, vagy akár valakinek a kezében, kapucnijában, babakocsiban. A tűzijátékot lehelyezed, meggyújtod, elmész tőle, és ha nem rontottál el valamit, magasan a fejed fölött robban. Kevésbé veszélyes, és ha már úgyis vesznek ilyesmit az emberek, akkor ezt vegyék, ne egy ellenőrizetlen, valahol összetákolt petárdát.
2017. jan. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
25%
Legalább a tűzijáték látványos.
2017. jan. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk azért, mert a kérdésedben felvetett párhuzammal ellentétben nem azért illegális a petárda, mert hangos.
2017. jan. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"Muszáj neki valahol a földön robbannia, vagy akár valakinek a kezében, kapucnijában, babakocsiban. A tűzijátékot lehelyezed, meggyújtod, elmész tőle, és ha nem rontottál el valamit, magasan a fejed fölött robban."


A petárda szakszerű használata ugyan olyan veszélytelen, mint a tűzijáték szakszerű használata. Most te a példádban leírtad a petárda gyökér módon történő kezelését és a tűzijáték normálját.

Véleményem szerint ittas/alapból hülye ember kezében mindkettő ön és közveszélyes. Nem hiszem el, hogy csak én láttam már tucatszor rossz fele kilőtt, vagy akár földön, emberek között felrobbanó tűzijátékot, meg kézből indítottat.


Akármennyire erőlködök is, nekem csak egy "előny" jut eszembe a tűzijátékkal kapcsolatban: drága, így nem tudnak este 6-tól másnap reggel 6-ig durrogtatni, mint régen a petárdával. Régen pár ezer forintból egy arzenálnyi petárdát lehetett venni, most meg egy hosszabb tűzijáték showért rendesen zsebbe kell nyúlni, ami lerövidíti a durrogást.

2017. jan. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!