Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kórházban hogy illik köszönni...

Kórházban hogy illik köszönni egy olyan ott dolgozónak, aki velünk közel egyidős, vagy csak pár évvel idősebb?

Figyelt kérdés

Nekem azt az etikett szabályt tanították,hogy hivatalos helyeken köztük kórházba mindig mindenkinek kortól és nemtől függetlenül napszaknak megfelelőt kell köszönni.

De mi van akkor,ha én 27 éves vagyok, és a terapeuta hölgy velem egyidős,esetleg fiatalabb,vagy csak néhány évvel lesz idősebb?

Érzésem szerint 2018-ban le jónapotozni ilyen valakit kicsit kellemetlen. Na de rögtön le sziázni nem az?

Mi a helyes? Mert nem köszönni meg ugyebár egyenesben bunkóság.


U.i.: Azért írtam jövő időben,mert csak egy hét múlva fogok találkozni vele.


Köszönöm a válaszokat!



2018. márc. 21. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt, úgyhogy a jónapot tökéletes. Kivéve, ha valamiért a szia jön, de ha már gondolkodni kell rajta, akkor jónapot. Semmi kellemetlent nem látok benne.
2018. márc. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Még valami. Igen, hivatalos hely, úgyhogy különösen erősen meggondolnám, hogy bárkit is lesziázzak. Hivatalos helyen engem 12 évesen is magáztak.
2018. márc. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%
Ha én lennék a helyedben (27 évesen) a felnőtt női dolgozóknak (ápoló, nővér, orvosnő, stb) csókolomot köszönnék, minden férfi alkalmazottnak jó napot-ot kívánnék.
2018. márc. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%

A dolgot nézhetjük mereven és nézhetjük rugalmasan. Továbbá vannak,akik szeretnek tegeződni, mások meg nem.

Akár így, akár úgy, elsumákolni valóban a nagyobb bunkóság.

A ennek ellentéte a tisztázás.

Konkrétan, én nem tegezném le elsőre. Viszont egy idő után, mondjuk az elköszönés előtt udvariasan meg lehet kérdezni. Aki egy egyértelműen udvarias, és szemmel láthatóan bármilyen választ elfogadó ember ilyen kérdésétől megsértődik, azt nem érdemes tegezni. Ha pedig nem, világos választ kapsz és a probléma megszűnik.

2018. márc. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%
A 4-es szerint imigyen erőszakolod ki a tegeződést, okot adva arra, hogy megutáljanak.
2018. márc. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!