Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik batyus rendezvényen a...

Illik batyus rendezvényen a saját ételemből enni? És nem kóstolni meg másét?

Figyelt kérdés
2018. febr. 21. 22:33
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

persze, és ne is adj másnak, nehogy elegyék

-vonulj egy sarokba a batyuddal, nyamnyam

2018. febr. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Illik , de miert nem adsz eselyt masnak is?
2018. febr. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A törvény nem tiltja, de nem illik. Azért batyus, hogy közösen összedobják a kaját, közösen fogyasszák, mulassanak. Ha nem tetszik a társaság vagy a barátkozás, társasági élet, akkor menj azalatt sétálni.
2018. febr. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, minek mész batyus bálba, ha egyedül akarsz maradni.

Ezzel az erővel otthon is megeheted a saját kajádat, már ne is haragudj!

Szociofóbiád van?

Vagy félsz, hogy a többiek ételét nem a te elvárásaid szerint készítették?

Egyáltalán nem rosszindulatból írtam, amit írtam, csak kíváncsi vagyok a válszra.

2018. febr. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet, de ildomos megkínálni a másikakat is vele, akik nagy valószínűséggel visszakínálnak - szokás.

Svédországban van olyan szokás, hogy a piát magad viszed saját magadnak.

2018. febr. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokféle batyus rendezvény van. Nem arról van szó, hogy kilógsz-e belőle, hanem arról, hogy ezáltal nem fogod jól érezni magad. Pedig a rendezvénynek ez alapcélja.

Egyébként illik enni belőle. Alapvetően mindenki ezt teszi. De éles különbség van az "enni belőle" és a "mindet megenni" között. Utóbbi esetre azt mondanám: értem én, csak azt nem, akkor minek mentél oda. Otthon kényelmesebb.

2018. febr. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha ételérzékeny vagy, és nem lehetsz biztos benne, a többi ételben nincs-e olyan, ami allergiás reakciót vált belőled ki, nem baj. Ha csak kényeskedsz, és meg sem próbálod kóstolni a többit, az gáz.
2018. márc. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!