Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nö létemre érzéketlen, bunkó...

Nö létemre érzéketlen, bunkó és megközelíthetetlen vagyok. Hogyan változtassak?

Figyelt kérdés

A 20as éveim közepén járok és meg kell hagyni, eddig is kifogásolható volt a modorom (lobbanékony, akaratos, nagyhangú) de mostanában saját magamon is észreveszem, hogy elviselhetetlen vagyok.

2éve ért véget a kapvsolatom életem nagy szerelmével és azóta teljesen elzárkózom az emberi kapcsolatok elöl.

Az eddigi barátaimra sem számíthatok már.

Némelyikük nem áll mellettem -s hiába látják hogy rossz irányba megyek, meg sem kérdezik mibajom.

Némelyikük csak kihasznált, vagy épp a hátam mögött pofázik a modoromról.

Rengeteg embert leépítettem magam körül, a fent enlített típusok egyenesen irritálnak.


A családom is nalonta panaszkodik, hogy elviselhetetlen és bunkó, arrogáns és flegma a viselkedésem...de már csak vállat vonok rá.


Érzem magamon, hogy nem jó amit csinálok, de már nem tudok változtatni rajta.


Mindig arra gondolok, hogy miért legyek jófej valakivel, ha úgyis csak kihasznál és visszaél a kedvességemmel? (Pl. Fent említett "barátok"?)


Illetve semminek sem tudok örülni... Bátyámnak a napokban lesz az esküvöje és tudom gáz vagyok, de a francba sem kívánom a lagzit és nem tudok vele örülni.

1Hét múlva betöltöm a 27et és azt sem várom.


Ha társaságban vagyok és tetszik egy pasi, úgy akarom felhívni magamra a figyelmet hogy pl. Leoltom.

Utólag mindig bánom, de nem tudok uralkodni magamon.

Ha valamilyen közösségben vagyok, hangosan ia kifejezem a nemtetszésemet és nem érdekel, hogy kit hogyan bántok meg...


És mivel szép nönek tartanak, azzal próbálom kompenzálni az önbizalomhiányomat, hogy beképzelt sznob p*aként viselkedem és mindenkinél feljebb valónak érzem magam.


Pedig mindez nem igaz, de senki sem akar az álarcom mögé nézni és senki sem veszi észre hogy mindez szinjáték mert bajom van...

Tudom hogy nagy a gond velem.

De hogyan változtassak?


2018. febr. 13. 11:09
 1/2 anonim válasza:
70%

Ha ilyen tisztán átlátod a dolgokat, akkor akár egyedül is mehet nagy tudatossággal de még jobb lenne terápiára járni. Nyilvánvalóan vágysz a szeretetre, megértésre, de valamiért, például azért, mert a kedvességedet mindig kihasználták, olyan falat emeltél magad köré, ami lehetetlenné teszi a normális emberi kapcsoltok kialakítását.


Akár saját magadon dolgozva, kár szakemer segítségét kérve, az kell tudatosítanod, hogy néhány rossz tapasztalat az emberekkel még nem elég indok arra, hogy az össze embert leírd magad körül, sőt, egyenesen gyáva megoldás ezt választani ahelyett, hogy újra bizalmat szavaznál az embereknek. Próbáld kis lépésekben. Nem kell rögtön minden személyes dolgot, érzéseket megosztani, ha legközelebb valaki barátságosan közeledne feléd, de meg lehet próbálni nyitottnak maradni és nem egyből támadni.


Azon is dolgoznod kell, hogy elfelejtsd magadról azt a képet, hogy bunkó és arrogáns vagy - még ha jelenleg ez igaz is -, és felsimerd, hogy milyen is vagy/lennél valójában, ha megengednéd magadnak, hogy önmagad lehess. Azért ezek nehéz dolgok, én mindenkképpen javaslom szakember, akár pszichológus, akár life coach, akár éppen kineziológus segítségét.


És sok sikert! A fenti felismeréseid mutatják, hogy már mos jó úton vagy, és minden megvan benned ahhoz, hogy boldog és teljes életet élj.

2018. febr. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia.

Nagyon koszonom a hosszu es segitokesz hozzaszolasodat :)

2018. febr. 13. 11:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!