Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Min kéne változtassak, hogy...

Min kéne változtassak, hogy jobban tanuljak?

Figyelt kérdés
Tavaly, 9-dikben (és egész általános iskolás éveimben) színötös voltam félévkor és év végén is, idén, 10-dikben, sokkal rosszabbul megy minden. Idén van már két hármasom és nagyon sok mindenből, kb. 6-7 tantárgy négyesre állok. Apám mondja, hogy jelentkezzek versenyekre... Mert fontosak. Alig van időm bármire, folyton kifáradok, délután még kicsit bent maradok a barátnőnmel (max egy órát) nekem ő jelenti a kikapcsolódást (lassan egy éve együtt vagyunk) és így is sokat tanulok, többet is, mint tavaly. Mégis sokkal rosszabbul megy minden és apám ma a fejemhez vágta, hogy szigorítások lesznek (akár barátnőügyben is), mert rontok és még versenyekre se tanulok. Köszönöm, hogy elolvastad, és ha segítesz nekem egy véleménykifejtéssel, válasszal, azt is megköszönöm. 16/F

2016. nov. 7. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell többet tanulnod, lehet, hogy csak máshogy. Pl. tanulj barátokkal, csinálj tanulókártyákat, feküdj le időben (ez az öcsémnek sokat segített), kérdezd ki magad olyan időpontokban amikom már egy ideje nem ülsz az asztalnál, tarts néha szünetet tanulásban, de lehetőleg ne kütyükkel, pl sétálj egyet, csinâlj néhány gyakorlatot.

Nem kell az összeset csinálnod,inkább te magadnak változtass, de ajánlom, hogy tekerd meg kicsit a tanulási módszeredet, lehet h csak azzal van a baj.

2016. nov. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Megpróbálom a tanácsod!:)
2016. nov. 8. 08:32
 3/4 anonim ***** válasza:

A fentiekhez még tennék hozzá valamit, mert fontosnak tűnik.

Egy alkalmas pillanatban, jól meggondolt szavakkal, kérdezd meg apádat, mi a célja. Az, hogy te eredményes legyél az iskolában (de főleg az életben), vagy az, hogy az ő akarata érvényesüljön mindenképpen. Ha az első, akkor talán segítsen neked, elvégre ő a felnőtt, akinek nagyobb a tapasztalata. Másoknak parancsokat osztani bárki tud. Na de segíteni? Ha viszont a második eset a célja, akkor nagy a baj, és az a lehetőséged, hogy külön utakon jársz, és ezt az apádnak hozod a legkevésbé a tudomására.


(csak neked, értelmezésképpen: a család attól az, hogy az ember mindig és mindenben számíthat segítségre, hogy megbízik a tagjaiban, hogy fölösleges titkoknak lenniük (az apró személyes ügyeken kívül), hiszen a segítés éppen attól lehetséges hatékonyan, hogy ismerjük a másikat. Ilyen környezetben az ember sokkal magabiztosabb, mert tudja, mindig van hova visszavonulnia. Elvárást meg lehet fogalmazni, de csak a feltételek megteremtésével, a család érdekében, segítőn. Minden más eset önkényes egoizmusnak számít, és a család intézményét gyengíti. Ha egy család nem ilyen, akkor csak névleg család, és csak illúzió. Ugyanakkor a családért minden tagjának lehetőségeihez mérten mindent meg kell tennie. Főleg a jó hangulatért. Emiatt mondtam, amit mondtam.)

2016. nov. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazad van, teljesen. Meg fogom kérdezni tőle, és a család tényleg ilyen szinten lehet csak család, amit leírtál :)
2016. nov. 9. 17:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!