Csxeba kérdése:

Mit tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Biológus MSc végzettségem van és hobbi programozó vagyok. Mostanság programozás terén úgy érzem, híján vagyok a szükséges matek tudásnak a továbblépéshez, nem tanultam soha se analízist, se lineáris algebrát, se diszkrét matekot és mindhárom nagyon kéne.

Jelentkezni szeretnék valamilyen képzésre, ami ezt kitöltené. Mit ajánlotok? Proginfó vagy matek legyen?



2016. jún. 10. 09:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Laikusként azt mondom, hogy a proginfo célirányosabban hangzik. Egy párhuzamos példával élve, a sebész, a masszőr és a személyi edző is tanul anatómiát, de egyikük sem boldogulna a saját szakterületén a másikak anatómiai ismereteivel.
2016. jún. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

De magát a programozást az ember otthon is meg tudja tanulni.

Van pár proginfós ismerősöm, magát a kódolást ők sem az iskolában tanulják, a hátteret kapják ott.

2016. jún. 10. 13:27
 3/3 anonim ***** válasza:

A sima matekot szerintem egész biztosan nem tudnád hasznosítani (a matekra azért van némi rálátásom, a programozásra nincs). De döntsd el magad: egy matematikus ilyesmivel foglalkozik manapság, nem tudom programozóként ez mennyire releváns tudás:

[link]


Van olyan képzés (régebben legalábbis volt), hogy "programozó matematikus", inkább ennek járjál utána.

2016. jún. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!