Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan hagyjam abba a káromkodás?

Hogyan hagyjam abba a káromkodás?

Figyelt kérdés

Sajnos sokat káromkodok, ez betudható annak,hogy 1 évig nem feltétlenül a legalkalmasabb emberrel töltöttem el az iskolai napot. Beparáztam 9. év elején,hogy elment 2 legjobb barátom és nem lesz kivel beszélgetni így jött ez a srác. Nos vele mrgszakítottam a kapcsolatot véglegesen de a káromkodás vissza maradt sajnos.

17/f


Tetszik egy lány is, udvarolgatok is neki amikor össze futottam az egész családdal a piacon kényesen ügyeltem arra,hogy egyet se káromkodjak, ez már jó nem?!


Szóval,hogy lehet leszokni róla? A b++ helyett valami "töltelék szó"? Igénytelen a káromkodás, vannak helyzetek amikor ez normális dolog, vagy ezzel nyomatékosítunk de ezt nem egész nap kell.Köszi a válaszokat



2018. febr. 3. 09:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Az ember könnyen átveszi mások stílusát, szavait. Olyanokkal beszélgess, akik nem káromkodnak és/vagy olvass könyveket. Hanyagold a rap "zenét" és a káromkodós filmeket. A b+ helyett átmenetileg jobb a bakker, vagy a basszuskulcs. Utóbbi ráadásul nem is káromkodás, hanem egy zenei szakszó.
2018. febr. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

"Beparáztam" => magyarul: féltem.

Keress olyan szavakat, amelyeket ki lehet mondani az adott helyzetben, és akkor nem kell káromkodni.

2018. febr. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi azt szoktuk mondani, hogy AZBESZT :D >>> Youtube

Az nem csúnya, aki tudja miről van szó, annak meg poén.

2018. febr. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igazából köszönöm a válaszokat! Én hallottam azóta, "A túróba!" szót


Tankcsapdát hallgatok főként, nem onnan jön az isten káromlás. A basszus jó amúgy? :D Első neked még annyit,hogy utálom a szlenget de nyelvtaton erről tanultunk és pár szó rámragadt :) a barátaim akkor kezdik el a káromkodást amikor én...

2018. febr. 3. 10:47
 5/11 anonim ***** válasza:
Jo helyre tapintottál csak rosszul közelited. "A b++ helyett valami "töltelék szó"?" Ne ejts ki töltelék szavakat. Semmilyet. Csak akkor szolalj meg ha azzal mondasz is valamit. Egyszerü!!!!
2018. febr. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A töltelék szót úgy értem,hogy nem azt mondom "k anyukád rá b++tam az ujjamra" hanem "a túróba rácsaptam a ujjamra" vagy hasonlók. De eleve,hogy álljam meg a káromkodást?
2018. febr. 3. 13:51
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne káromkodj, ba.zki.
2018. febr. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Valahányszor káromkodsz, csípj a karodba!
2018. febr. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Mikor káromkodni akarnál, gondold át mit fognak rólad gondolni mások, inkább ki se nyisd a szád. Képzel azt, hogy az igazgató ott áll mögötted. Használj ,,IQ bajnok" szavakat. Gondold ki előre a mondatot.

Vagy azt is csinálhatod, hogy kiszabsz egy összeget, pl. 20 forintot, és a nap folyamán strigulázod, ahászor csúnyát mondtál. A nap végén tegyél annyi pénzt egy perselybe, amennyit kell. Ezt add oda a szüleidnek.

Ezt pepitában is lehet. Amelyik nap nem káromkodtál, megjutalmazod magad valamivel.

Kérd meg a barátaidat, hogy szóljanak rád HANGOSAN, hogy ne káromkodj.

,,Töltelék szavak": a manóba (én mindig ezt használom, jó poén, ezzel szoktam le), A teremburáját, a francba, a fenébe.

Vagy ha azt akarod mondani: Ba***+ ezt nem hiszem el! Mondj annyit, hogy Ezt nem hiszem el!

Kezdetben ennyit tanácsolok. Én is átérzem a helyzeted, nagyon nehéz leszokni. De ha kitartó vagy sikerülni fog!

Üdv, egy másik leszokó

2018. febr. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! :) Igazán köszönöm a válaszod! Ezt így meg is fogadom. Egyszerűen betelt nálam a pohár hogy állandóan dől belőlem a mocsok mint valami trágyadobról. Műhelyben egyedül elmegy de társaságában visszataszító!
2018. febr. 4. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!