Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » "Az utolsó falat a szegényeké"...

"Az utolsó falat a szegényeké", ki gondolja így, és étteremben szándékosan a tányéron hagynak valamennyit?

Figyelt kérdés

Egy lánnyal voltam vacsizni egy drágább étteremben, és az utolsó pár falatot nem ette meg, mondván, hogy csak a szegények eszik meg az utolsó falatig.


Nekem ilyen soha meg sem fordult a fejemben, de a lány szerint neki a barátai sem szoktak mindent megenni az étteremben. Ez valami sznobizmus vagy mi?


2018. jan. 18. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Neveletlenség. Engem arra tanítottak, hogy az utolsó két falatot ott hagyni a legszánalmasabb dolog... igazuk volt.
2018. jan. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kínaiaknál megértem, hogy "jelzésként" és kulturális berögzülés miatt ott hagyják az ételt egy étteremben/vendégségben a tányéron, de itt Magyarországon szerény véleményem szerint csak az életképtelen, undorító elitrlbäncok csinálnak ilyet, egészségükre. :D
2018. jan. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyszerűen felvágás. Megmutatja, hogy ő olyan jó helyzetben van, hogy megteheti ezt.
2018. jan. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én neveletlenségnek tartottam mindig de feltűnt amikor rokonoknál kellett néha laknom, hogy szinte mindig hagynak pár falatot a tányéron. Nem kérdeztem de arra gondoltam, hogy esetleg azért csinálják mert ezzel jelzik, hogy jóllaktak és elég volt, mivel soha nem együtt ettek azzal aki csinálta.
2018. jan. 19. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De az is lehet hogy csak prolik :D
2018. jan. 19. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%
Én általában azért hagyom ott, mert a legtöbb étteremben pocsék a kaja. Látszólag nagy menő, elitt étterem a legtöbbje, aztán moslékot szolgálnak fel (tisztelet a kivételnek). Szoktam is röhögni, amikor egy-két ugyanilyen sznob kolléga csak azért dícséri, hogy milyen finomat rendelt, mert azt hiszi, hogy egy menő étteremben biztos különleges a kaja. Fenéket különleges. Legutóbb is nyers volt a hús, érződött az ízzén, hogy gázégő volt a grillrács alatt és finoman szólva se volt friss az alapanyag.
2018. jan. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hát, ha van egy ilyen hóbortja, ez legyen a legnagyobb baj vele...:) Én akkor hagyom meg, ha nem tudom megenni. Ha túl sok megmarad, akkor elcsomagoltatom, és másnap a munkahelyi ebéd is megvan... Ja, meg az ételre díszítésként tett, amúgy ehető dolgokat nem szoktam megenni. De ez se sznobéria:D Én olyanról tudok, aki azért hagyja meg az étteremben az étel egy részét, hogy nehogy azt gondolják róla, hogy ő képes ilyen sokat megenni, hiúságból.
2018. jan. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!