Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hol tegezhetek le akárkit,...

Hol tegezhetek le akárkit, melyek azok a közösségek, ahol ezek elfogadottak?

Figyelt kérdés
Nyilván ha az ember disco-ba megy, akkor lefogja tegezni a 20 éves lányt. Ugyanez az elfogadott szerintem a konditermekben is, az internetes fórumokon, chatszobákban. Milyen helyeken elfogadott még ez? Pl. egyesületekben, tanfolyamokon?
2018. jan. 9. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Osztályban.
2018. jan. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%

Csak éppen az érdekelne, hogy miért erőlteted a tegeződést ? Nyersz valamit vele ? Miért feszegeted a határt, amit ha esetleg túllépsz, a pofádba vágja valaki, hogy: Nem őriztük együtt a kondát !!

Miért nehéz megérteni, hogy a tegeződés feltételez egy bizonyos közelebbi viszonyt (jó ismerős, régi szomszéd, rokon, közelebbi munkatárs) és éppen emiatt, nem tegezünk le boldog-boldogtalant ?

2018. jan. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%

Általában magázva köszönök ha belépek bizonyos heylekre,ahol tegezve köszönnek ott tegezve köszönök el,ha korban kb.egy idősek vagyunk.Ha ilyen helyen ismerős dolgozik akkor vele tegeződök.A fogorvosnőmmel is tegeződök,amióta ő tegezve szólt hozzám egyik kezelés alkalmával,a városban is,meg néhány programon is összefutottunk.

Mindezt a helyzet adja,hogy alakul.

2018. jan. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Ikeában
2018. jan. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Az kérdésben írt helyeken illetve voltam olyan közösségben ahol megmondták, mindenki tegezzen mindenki, a 20 éves a 60 évest is, aki ebbe a közösségbe belép azt elfogadja.

De ezen kívül alapból aki idősnek tűnik azt magázom ,maximum szól hogy tegezzem nyugodtan.

2018. jan. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
55%
Én majdnem minden embert tegezek, még aki 20 évvel idősebb azt is. Szerintem nem zavarja az emberek töbsségét, ha tegezik.
2018. jan. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyesületekben szinte mindig. Meg szinte minden hobbi célú közösségben, még akkor is, ha nem bejegyzett egyesület.
2018. febr. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szűk közösségekben, munkahelyeken azonos szinten a tegeződés az alap szerintem mindenhol.


Azt viszont rühellem, ha egy boltba stb. napszaknak megfelelően köszönök, a válasz, heló, szia... már csak azért sem tegezem vissza. Vegye már észre magát, hogy nem őriztünk együtt libát!


Főleg olyan helyen irritál ez nagyon, ahol valami hivatalos ügyet szeretnék elintézni és letegeznek... bankba, szolgáltatónál. Azért mert 30 körüli vagyok, a korban hasonló, vagy fiatalabb ne tegezgessen már engem...

2018. aug. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!