Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Most az tényleg gáz, ha...

Most az tényleg gáz, ha tegezem az orvosomat?

Figyelt kérdés

Mikor először voltam nála, akkor ő tegezett engem, én pedig lemagáztam mert nem tudtam, hogy kihez megyek, mennyi idős stb., csak ugye az orvosom. Olyan fura volt az egész szituáció...azóta pedig én is tegezem és úgy normálisabban tudunk beszélni egymással, őt nem hiszem, hogy zavarja (gondolom akkor szólna vagy legalábbis látszódna rajta, nem?). 12 évvel idősebb nálam (sokkal fiatalabbnak néz ki), ami lehet, hogy sok, de nekem ez olyan megszokott dolog, hogy idősebbekkel is tegeződöm mert a tesóm is a harminacas éveiben jár (ő pl. utálja ha magázzák) így csomó harmincas, negyvenes ismerősöm van, akikkel szoktam beszélgetni stb., ezért nem tűnik fel, hogy akkor ez így most jó vagy sem, de valaki megjegyezte, hogy ez így nem normális...

18/L

Szerintetek?


2017. dec. 14. 16:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
NE MAGÁZZ, te szemét, nem jelentkeztél be.
2017. dec. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
Az nem - de ha nem tudsz normálisan magyarul, az már igen.
2017. dec. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
57%

Hivatalos helyeken mindig magázódunk. Engem mindig magáznak hivatalos helyeken is. De volt rá példa, hogy az ügyintéző fiatal hölgy simán letegezett (ritkán de előfordult), akkor én bizony kedvesen, mosolyogva mondom neki,hogy

- Én önt magázom, megtisztelne azzal, hogy ön is magáz engem?

Ilyenkor mindig jön egy "bocsánat" majd magázódás.

Én olyankor is szólok amikor minden ok nélkül az ügyintéző (főleg bankban vagy önkormányzatnál ) felemeli a hangját, és ordítva, idegesen közli a dolgokat. Akkor azt szoktam mondani, hogy

- Hölgyem! /Uram ! Én normális hangnemben beszélek önhöz, legyen kedves fogja vissza magát, és ne kiabáljon. Azért mert előttem mások kikészítették, az nem tartozik rám. Én kulturáltan viselkedek.

Mindig bocsánat jön majd normális hangnem. Egyszer volt, hogy a nő tovább kiabált, hogy egész nap idióta ügyfelek jöttek, és az idegei kivannak. Ha tovább ordít akkor én is felemelem a hangomat, de akkor is kulturáltan, és a főnökét hívom. Na ilyenkor mindig nyusziba váltanak, bocsika-bocsika, és minden rendben.


Tudni kell jól kommunikálni. A magázódás hivatalos helyeken azért is fontos mert akkor emberszámba vesznek.

2017. dec. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
24%
Még van egy dolog: hiába 18 éves a kérdező, ha nyeszlett, 11 évesnek néz ki...
2017. dec. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Szerintem az, hogy emberszámba vesznek-e nem a magázódáson/tegeződésen múlik, magázódva is lehet valakit hülyének nézni, bunkón hozzászólni, beszólni, elküldeni melegebb éghajlatra stb. és tegeződve is lehet normálisan, kulturáltan beszélni a másikkal.

Egyébként idősebbnek nézek ki a koromnál, legalábbis az emberek általában azt szokták hinni, de semmiképpen sem nézek ki 18-nál fiatalabbnak.

2017. dec. 15. 10:40
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Orvostanhallgató vagyok, nekünk már alapból azt tanították kommunikációs órán, hogy a betegeket mindig magázzuk (nyilván a gyerekeket nem). Nem azért, mert felsőbbrendűek vagyunk, hanem azért, mert kell, hogy legyen egy bizonyos távolság az orvos és a beteg között, nem szabad túl közeli, túl személyes kapcsolatba kerülni velük. Amúgy ezen kívül millió kommunikációs mód van arra, hogy a beteggel érzékeltessük, hogy egyenrangúként kezeljük.

Szerintem téged az orvosod gyerekként kezel, ezért tegeződött veled, de ez egy "íratlan szabály", vannak szituációk, amikor nem illik csak úgy visszategezni a másikat. 20 vagyok, fiatalabbnak nézek ki, engem is szinte mindenki tegez, de ettől függetlenül pl. kórházi gyakorlaton a betegeket magáztam, pedig zömében fiatalok voltak, akiket amúgy más szituációban simán letegeznék.

2017. dec. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem gáz.Ha zavarta volna,hogy tegezed elkezedett volna magázódva szólni hozzád és felvett volna egy távolságot.Engem a velem egykorú fogorvosnőm tegezett le amikor véget értek a folyamatos kezelések nála.Utána kicsit vacilláztam hol tegezve hol magázva szóltam hozzá a rendelőben.De mostmár tegezem.Túl szinpadias lenne a magázódás.Elég sűrűn összetalálkozunk a városba is,volt,hogy néhány szót váltottunk is egymással.Elég sok közös ismerősünk is van így furcsa lenne amikor együtt van velük,ha neki jó napottal köszönnék.Meg ő a elég közvetelen szinte mindenkivel tegeződik aki hozzá jár,gondolok itt a fiatalabbakra vele kb.egykorúakra akik az állandó páciensei.Nekem ez különös is volt eleinte,hogy fél rendelővel pertuban van.
2017. dec. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!