Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Most az tényleg gáz, ha...

Most az tényleg gáz, ha tegezem az orvosomat?

Figyelt kérdés

Mikor először voltam nála, akkor ő tegezett engem, én pedig lemagáztam mert nem tudtam, hogy kihez megyek, mennyi idős stb., csak ugye az orvosom. Olyan fura volt az egész szituáció...azóta pedig én is tegezem és úgy normálisabban tudunk beszélni egymással, őt nem hiszem, hogy zavarja (gondolom akkor szólna vagy legalábbis látszódna rajta, nem?). 12 évvel idősebb nálam (sokkal fiatalabbnak néz ki), ami lehet, hogy sok, de nekem ez olyan megszokott dolog, hogy idősebbekkel is tegeződöm mert a tesóm is a harminacas éveiben jár (ő pl. utálja ha magázzák) így csomó harmincas, negyvenes ismerősöm van, akikkel szoktam beszélgetni stb., ezért nem tűnik fel, hogy akkor ez így most jó vagy sem, de valaki megjegyezte, hogy ez így nem normális...

18/L

Szerintetek?


2017. dec. 14. 16:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Vannak emberek, helyzetek amikor nem illik tegeződni. Hacsak nem az illető mondja, ajánlja fel a tegeződést. Az orvosod ha nem ajánlotta fel, akkor kimondottan bunkósság letegezni, még akkor is ha a "doki nem szólt" Persze, hogy nem szól, mert erre az embernek magától is rá kéne jönnie, hogy nem illik. Ahogy az ember nem tegezi le a gyerek tanárait még akkor sem ha egyidősek. (persze ha a tanár kéri akkor rendben) Ahogy nem tegeződünk hivatalos helyeken sem kortól függetlenül. Pl: Bankban, rendőrségen, önkormányzatnál stb.
2017. dec. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
52%
Ha a doki tegez, miért lenne gáz?
2017. dec. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
53%
Hát azért az nem teljesen úgy működik, hogy betöltötted a 18-at, és attól kezdve mindenkit visszategezel. Nyilván tegez a doki, mert gyerekorvos, és kiskorodtól ismer. Az ilyen kapcsolat abba az irányba szokott továbbfejlődni, hogy a doki kezd el idővel magázni. Nyilván ha nem csak betege vagy, hanem amúgy is jó ismerősök vagytok, akkor más a helyzet. De alapból az ember nem tegezi vissza a gyerekorvosát.
2017. dec. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
54%

Valakinek gáz. Valamelyik idősebb ember meg idegbajt kap ha magázzák.

Ha nem szólt be érte és úgy látod jól kijöttök, nincs gond.

" ezért nem tűnik fel, hogy akkor ez így most jó vagy sem,"

Azért mert nem létezik ilyen hogy ez jó vagy sem. Valaki kitalálja hogy szerinte ez ciki, és akkor azt mondogatja másnak, mások meg neki hisznek. Ha nem érzed cikinek, nem ciki, mások tudják csak elhitetni veled h az.

2017. dec. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, nekem ez az “orvost/rendőrt/tanárt nem tegezünk” dolog mindig furcsa volt. Most akkor ők úgy tegeznek akárkit akit szeretnének, de őket meg csak akkor lehet, ha megengedik? Mintha felsőbbrendűek lennének...A szüleim is tegezték az összes tanáromat, sőt néhány tanárral még mi, diákok is tegeződtünk. Legutóbb mikor rendőrségen voltam, akkor rögtön csuklóból letegezett a nyomozó, a titkárnő is (nem ajánlották fel, hogy én is tegezzem őket), ha meg valaki benyitott, akkor rögtön magáztak meg “hölgyem” stb...most én értem, hogy csak 18 éves vagyok, ami sokak szemében még gyerek és nem kell, hogy engem magázzanak (nem is szeretem), de azért felnőttnek számítok és ha már ennyire illemtudónak kell lenni, akkor ennyiből engem se tegezzen le csak úgy senki....nem?
2017. dec. 14. 17:29
 6/17 A kérdező kommentje:
Egyébként nem a gyerekorvosom és nem is ismer gyerekkorom óta, hanem magánrendelésre járok hozzá néhány hónapja.
2017. dec. 14. 17:31
 7/17 anonim ***** válasza:
49%
Akkor viszont egyértelmű, hogy ő is tegeződni akart. Különben magázott volna. Teljesen jól van ez így. Én is tegeződöm az orvosommal. Azt hittem, a gyerekorvost tegezted vissza.
2017. dec. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%
valószínűleg ő simán élt volna tovább a szituációval ami kialakult kezdetben hogy ő tegez te pedig magázod, és nem akart illetlennek tűnni mikor elkezdted te is tegeződést hanem csak betudta egy fiatalos gesztusnak. ez többtényezős dolog, egyrészt lehet nem is zavarja a kialakult helyzet, másrészt lehet csak a te érdekedben nem tette szóvá, ugyanis ilyenkor a beteg reakciója hogy sokkal visszafogottabb lesz, kevésbé kitárulkozó az orvos felé és ez egyértelműen nehezíti a diagnózis felállítását. én huszonéves fiatal vagyok de tisztában vagyok vele hogy hivatalos helyeken nem tegeződünk, legyen az akár az ötvenes háziorvosom, vagy akár a tőlem 1-2 évvel fiatalabb ügyintéző a munkaügyiben
2017. dec. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
49%
Vésd tehát az eszedbe a fenti válaszoló kulcs-mondatát: "hivatalos helyeken nem tegeződünk".
2017. dec. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
70%
#9 igen, de hivatalos helyeken az ügyintéző, orvos stb. sem tegezhetne le téged. Ha a harmincéves orvos letegezte őt felnőtt nőként, akkor nyilván nem azt várta, hogy ő meg doktor bácsinak szólítsa.
2017. dec. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!