Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Honnan ered a szokás? Mióta...

KZitus kérdése:

Honnan ered a szokás? Mióta van ez így?

Figyelt kérdés

A halottaknak páros, az élőknek páratlan virágot adnak.

Mióta szokás ezt így?



2017. nov. 24. 20:04
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

7-es hsz


Egyszer sem kellett volna elmenni hozzájuk. Akkor legalább nem írnál gyűlöletbeszédet.....és még a muszlimokat szólják le egyesek....mindenki a maga háza táján sepregessen.

De azt el kell ismernem, nagyon tájékozott vagy a páros és páratlan virággal kapcsolatban :-) :-) Gratula!!

2017. nov. 25. 10:54
 12/16 anonim ***** válasza:
24%
Erről én sem hallottam.
2017. nov. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Igazából helyfüggő, nem mindenütt terjedt el a köztudatban ilyen szokás, persze illemként most is él valamiért, de nem tudják honnan ered, de mondtam, hogy sanszos a pogány babona.

Az ilyen hagyományok országonként is eltérőek, valahol épp páros számú virágot adnak ajándékba.

A páratlan dolog leginkább Oroszországra jellemző.

2017. nov. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"A páratlan dolog leginkább Oroszországra jellemző."

A páros dolog, bocsi.

2017. nov. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

13-as köszönöm a hozászólásodat.

Valami ilyesmire gondoltam én is. Hiszen a gyász színe is változik helyenként, és biztosan a páros szál virág is valami hasonló szokás lehet.

Reméltem talán akad itt valaki, aki olyan helyen él, ahol nincsen ilyen szokás a halottakkal, vagy többet tud erről.


Értékelem a tájékoztatásodat :-)

2017. nov. 26. 18:02
 16/16 Dongaben ***** válasza:
Lehet, butaság, amire gondolok, de nekem valami ilyesmi rémlik: "Páratlan számú virágot szerelemből adunk, párosat, pedig "csak" szeretetből." Hogy honnan ered? Passz!
2017. nov. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!