Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan zaljik egy hamvasztás?...

Hogyan zaljik egy hamvasztás? Miért kötnek zacskót a holtest fejére? Miért nem bánnak az ott dolgozók tisztességesen, és szépen az elhunytal?

Figyelt kérdés
[link]
2010. máj. 29. 16:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Nekik nyilván csak egy test, a munkájuk része, úgy is mondhatnám, h a munkájuk alapanyaga.

Az is biztos, h nem lehet könnyű ilyen helyen dolgozni, sem temetkezési vállalkozónál.


De a dolog másik része, h pl mikor karácsonykor anyut elvitte a halottszállító, kértem, h a kezeit rakják össze, mert mikor betették a koporsóba, szétcsúsztak, összecsapta a férfi, anyu kezeit. Borzasztó volt ezt látni.

Fél órája még az anyukám volt, aki lélegzett, beszélt hozzám, most pedig csak egy test...


Legalább míg látom, addig viselkednének a gyászhoz méltóan.


Videót azóta sem néztem meg, tehát nem tudhatom, h miként bánnak ott a videóban az emberrel.

2010. máj. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
66%

Nekem egyik nagyszülőm van kórházban, nemsokára meg fog halni. Úgyhogy mondhatni, érintett vagyok.

Megnéztem a videót, szerintem semmi durva nincs benne. Ez a munkájuk, meg most egy holttesttel mégis mit csináljanak? Szórjanak elé rózsaszirmokat és úgy tegyék be a kemencébe?


19L

2010. máj. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen, így dolgoznak. Ez egy videó amely arról szól, hogy a holtestet, hogyan helyezik át a szállítókocsira, majd onnan, hogy csúsztatják be a kemencébe. Semmi különleges, főleg, hogy ezt egy nap kb. 20-30-szor biztosan megcsinálják!
2010. máj. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Végignéztem a videót. Ki lelet a hátborsó. Hát én nem fogom kérni senki hamvasztását. Valamiért a kukacok jobbak, meg egy megmaradt csontváz. A zacskót én sem nagyon értem, de égetésnél előfordul, hogy felpuffad és szét durranhat mert gáz van alatta. De mitől az nem tudom.
2010. máj. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Ettől jobban minek kellene tisztességesnek lenni? Nincsenek ott a (volt) hozzátartozói, még azt is megtehetnék hogy boxzsáknak használják a hullát. Ő már semmit nem érez, nem észlel, pár perc múlva úgyis égni fog, a rokonai pedig ha nem tudják nem fáj... én apumat is hamvasztották amúgy, jobban 'tetszett' ahelyett h a ravatalon mindenki megbámulta volna.
2010. máj. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
De hát mit tarthatna egy zacskó ha durran? Mert ez nekem is eszembe jutott, de szerintem hamarabb szétolvadt mint a test!
2010. máj. 29. 22:07
 17/22 A kérdező kommentje:
engem csak azért érdekel, mert apukám két hónapja halt meg, és Debrecenbe hamvasztották! Nyíregyházán halt meg a kórházban! A nővérem aznap éjszaka amikor elhamvasztották, vele álmodott, és azt mondta neki apukám, hogy akkor nagyon rossz volt neki, de most már jó!
2010. máj. 29. 22:09
 18/22 anonim ***** válasza:
Én se merem megnézni...
2010. jún. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
lécci,aki megnézte a videót,írja le hogy mi van benne mert én nem merem megnézni!
2010. jún. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Megint 2. vagyok.

Megpróbáltam utánanézni itt neten, semmit nem találtam arról, h miért kell a zacskó.


Most már tényleg érdekelne, írhatna valaki, aki ilyen helyen dolgozik.

2010. jún. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!