Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha valakinek meghal valakije...

Ha valakinek meghal valakije pont mielőtt interjúra menne?

Figyelt kérdés

Tudom érthetetlen a kérdés de nem tudtam jobban megfogalmazni. Szóval :D a kérdésem teljesen elméleti, szerencsére nem halt meg egy közeli szerettem sem és nem keresek munkát sem mert még tanulok.


Tehát arra lennék kíváncsi, hogy van e erre valami bevett szokás vagy mi töténik ilyenkor ha tegyük fel pl. nevezzük Ádámnak, tehát Ádám interjúra menne, nagyon fontos neki ez a munka mert már hónapok óta keresett állást de nem talált, de úgy érzi ez lenne a jó munkahely és kap is egy időpontot állásinterjúra mondjuk péntek délelőttre. Ám közben Ádám édesanyja/nagymamája/élettársa akárkije (valaki közel áll hozzá) pl. meghal esetleg egy héttel azelőtt, hogy Ádám interjúra menne. Most hagyjuk azt a lehetőséget, hogy ezek hatására Ádám nem megy el az interjúra, NAGYON fontos neki hogy állása legyen szóval muszáj elmennie annak ellenére is, hogy milyen labilis lelki állapotban van, éppen gyászol. Tehát a munkáltató/interjúztató/HR-es-t ilyenkor tájékoztatni kell valakinek arról, hogy pl. Ádámra legyenek tekintettel esetleg legyenek kicsit elnézőbbek ha az interjún nem tud éppen száz százalékot nyújtani mert alig egy hete halt meg egy szerette? Főleg ha feltesszük, hogy ha nem történt volna meg az eset akkor biztosan felvették volna Ádámot dolgozni mert rendelkezik a szükséges tudással és jól el is tudja adni magát csak most ez az eset betett neki.


Tehát ilyenkro mi van? A munkáltató elnézőbb ilyen esetben vagy nem is tudnak róla? Mi ilyenkor a "szokás", helyes etikett? Megkell tagadni valakitől a munkát mert éppen rossz lelkiállapotban van és rosszul szerepelt egy állásinterjún? Nagyon kíváncsi vagyok a válaszokra, én arra tippelek hogy sajnos a munkáltatót nem érdekelné az eset.


Köszönöm előre is a válaszokat! :D


2017. szept. 3. 12:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Én egyből megértettem, hogy mire akarsz kilyukadni, és egy kicsit túlbonyolítottad a dolgokat. Ember és cégfüggő a dolog. Szerintem akinek maghal az édesanyja, vagy a felesége, az nem állásinterjúra fog menni, hanem intézi a temetést + gyászol egy pár hétig, vagy hónapig. Ha mégis el tud menni az interjúra, akkor a munkáltatót nem érdekli az illető magánélete. Ha az embernek ki van sírva a szeme, max megkérdi tőle, hogy mi történt. Ha tudja vállalni a munkát, és átment a teszten, akkor felveszik, ha nem, akkor nem. A veszteség borzasztó dolog, de ilyen alapon mindenkivel lehetne kivételezni. X-nek 3 napja meghalt a nagymamája, Y-nak a keresztapja + a kutyája, Z-nek ellopták a kocsiját, Q-nak lefoglalta a bank a lakását, stb. Azt mindenki el tudja dönteni, hogy alkalmas e a munkára, vagy nem.
2017. szept. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
1: Hacsak nem az eltartója halt meg, mert akkor neki muszáj mielőbb állást találnia.
2017. szept. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sztem nem elnézőbbek. Mert a munkatársaiknak nyomás alatt is jól kell teljesíteniük, főleg olyan helyen, ahol egy kicsi hiba durva pénzkiesést jelent. Nekik az a céljuk, hogy a lehető legjobb munkaerőt válasszák ki, nemhogy máltai szeretetszolgálatot játsszanak Ádámmal, amiért szegénynek NAGYON NAGY szüksége van a munkára (mint a másik 10 jelentkezőnek) és vmi rossz történt vele. Mint emberrel, együttéreznek vele, de az állásinterjú nem az a hely, ahol a legnagyobb sob storyt bemondóé az állás... nem ez az érdekük.
2017. szept. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!