Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan, miért és mikor alakult...

Hogyan, miért és mikor alakult ki, hogy pont a nemi szervek kerültek takarásra? Egyáltalán miért kell elfedni?

Figyelt kérdés
Igazából az ember határozta el, hogy az intimitás hol alakuljon ki.

2017. febr. 26. 12:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
39%
Kereszténység.
2017. febr. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ezt is értem, de őket mi ihlette erre?
2017. febr. 26. 12:34
 3/15 A kérdező kommentje:
Meg egyáltalán a szex, mint olyan? Mitől lett tabu? Miért nem végezzük olyan nyíltan, mint pl. a bevásárlást, kutyásétáltatást? Most nem olyan válaszokat várok, hogy közszeméremsértés, miegymás. Évszázadokon, évezredeken át belénk nevelték. Értitek a kérdésfelvetést.
2017. febr. 26. 12:41
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

Ugyanaz amit az első válaszban írtam. A pogányok körében hatalmas szerepet vállalt a szexualitás, és hát persze el kellett pusztítani.

Több dologgal megpróbálták ezt.

Ha csak az egyházon múlik, most a fürdés is illegális lenne, mert "pogány szokás". :D Igen, be akarták tiltani. :P

2017. febr. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
23%

Miért, "jobb" lenne, ha mondjuk a boltba ketten-harman megerőszakolnák az embert nyíltan, csak úgy? :)

Értem én, hogy a kérdést úgy kell megközelíteni, hogy nincs Isten.. De én hívő vagyok, szóval én abban hiszek amit a Biblia ír.

De, alapvetően ha belegondolunk: az állat világban is vannak olyan fajok, amelyek hűségesek. Csak egymás iránt mutatva intimitást, egész életre választva párt.

Mindenképpen jó, hogy van erkölcs (bár manapság erősen feledésbe felé merül), mert milyen lenne már, ha az embereknek is lenne udvarlási időszak az év egy részében, minnél több nő egyednek hagynának utódot, azt' neveljék, ahogy tudják? :D Mindenképpen szegényebb lenne az emberiség, és szvsz nem lenne ennyire fejlett a civilizáció az erkölcs nélkül.

Szerintem nem véletlen, hogy az ember képes szeretni. Örüljünk inkább, hogy nem vagyunk állatok. :)

2017. febr. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%
Ami még érdekes, hogy a hinduk vagy buddhistak sem járnak pucéran, pedig ők nem keresztények... Meg tudomásom szerint nem közösülnek válogatás nélkül mindenkivel az utcán.
2017. febr. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább azért, hogy védve legyenek. A természeti népek is védik, nem?
2017. febr. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez inkább csak a zsidó-keresztény-muszlim kultúrkörben van így. Normálisabb helyeken ezt nem csinálják.

És nem, nem erőszakolják meg egymást a japánok sem, és Afrikában sem volt mindennapos ez.

Azoknál a népeknél, ahol nem takarják magukat, van egy olyan illemszabály, hogy NEM bámulunk a nők lába közé.

A mell meg ott nem érdekel senkit, nem is nemi jelkép. Nem is gerjednek rá a férfiak, mivel naponta látnak belőle egy tucatot. Ugyanúgy, ahogy te se gerjedsz a nők hajára - nem úgy, mint pl. egy muszlim, akinek rögtön feláll attól, ha meglát egy nőt tetőtől talpig felöltözve, de fedetlen fejjel.

2017. febr. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a tudattal együtt jött..a tulajdonom,a testem..vagy egy nő teste az ő tulajdona,megossza akivel akarja,stb..a többiek elől elrejti..
2017. febr. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Nekem biztos nem áll fel, ami nem létezik. 😃 Az is egy jó gondolat, hogy a fertőzéseket elkerülése végett is meg a vallási intelmek. De tényleg már sokszor gondolkoztam ezen, ha már takarásra került, miért nem az orr vagy a fül, vagy bármi más. ☺
2017. febr. 26. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!