Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan kezeljük a bolondokat?

Hogyan kezeljük a bolondokat?

Figyelt kérdés

Nem szeretem ha valakivel nem egyeznek a nézeteink, de megtudom érteni a motivációt.


Például én nem szeretem a focit és nem értem miért olyan népszerű viszont azt igen, hogy ha valaki profi focista akar lenni, akkor logikus, hogy rendszeresen edzésre jár.


Azon viszont képtelen vagyok túltenni magam, ha valaki teljesen összefüggéstelenül cselekszik, hiányzik a logikai kapcsolat a tettei között.

Pl.:

Valaki be akar csajozni, de mellette egyre jobban elhízik és aztán csodálkozik, hogy miért nem repülnek rá a nők.

De mondhattam volna akármilyen más példát is.


A problémám az, hogy túlgondolkodom ezeket, mert nem akarom őket bolondnak titulálni, viszont amikor már minden lehetséges aspektusból átgondoltam a helyzetet és még mindig nem találom, hogy miért? ... hogy miért jó ez neked, akkor nem marad más hátra.

És sajnos egyre gyakrabban kell ezzel a jelenséggel találkoznom.


2017. jún. 13. 23:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Helyzet és személyfüggő.

Hidd el, hogy a logikus gondolkodásnál vannak erősebb mozgató dolgok.

2017. jún. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%

Először is pár dolog:

- nincsen BOLOND. Elmebetegségek vannak, amelyek különböző súlyosságúak. Pl. az egyik ilyen a babona, a másik a kényszerek.

- nincs olyan, hogy "megtudom érteni". Vagy megtudod, vagy megérted.


Az emberi agy úgy működik, hogy a valóságot különféle kategóriákba próbálja elhelyezni.

Konkrétan itt a "becsajozás" és az evés teljesen más kategória, és jelen esetben mindkettő az örömszerzésről szól. Úgy néz ki, hogy az illető nagyobb örömnek értékeli az evést, mint azt, ha egy hosszú fogyókúra és nehéz edzés után ESETLEG majd valamikor sikerülne egy lánnyal megismerkednie.


Ezen kívül nagyon sok ember van, akinek a logika nem terepe. Az érzelmi típusok rendkívül mérgesek lesznek, ha valahol a logika kerül túlsúlyba, és ez még így nem nevezhető elmebetegségnek.

2017. jún. 14. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A bolondokat gyógyszerrel kell kezelni.
2017. jún. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát... létezik néhány gyógyszer a különféle elmebetegségekre, de azért ez nem úgy néz ki, hogy gyógyszer, aztán meggyógyul. Minden esetben kell pszichológus is.


Az a gyógyszer viszont, ami csak lenyugtat, az csak rövid ideig mehet.

2017. jún. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!