Ez a válasz jó erre?

Figyelt kérdés

Például valaki azt mondja, hogy "Egy élmény volt" vagy "Örülök, hogy megismerhettük egymást" arra azt válaszolni, hogy "úgy s mint" az jó válasz? Valahol hallottam régebben és mindig ezt mondom. Nekem ez ugrik be akkor először és ugye nem lehet fél óráig gondolkozni jaj mit is válaszoljak rá mikor köszönünk el..


Szerintem nincs ezzel probléma, bár lehet kicsit fura, hogy "úgy s mint"..


2017. jún. 11. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy élmény volt! - Nekem is!Jól éreztem magam!

Örülök, hogy megismerhettük egymást - Én is örülök, hogy megismertelek!

2017. jún. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De ez az "úgy s mint" rendben van? Igazából ez a kérdésem..
2017. jún. 11. 19:19
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az úgy s mint nem illik ide. Mond azt, hogy nekem is, vagy én is örülök.

Szerintem te a hogy s mint-re gondolsz, de az teljesen más.

2017. jún. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem, pl ugyan úgy örülök én is neki, röviden "úgy s mint". De rendben máskor nem használom ezt :)
2017. jún. 11. 21:44
 5/7 A kérdező kommentje:
vagy "szint úgy".
2017. jún. 11. 21:45
 6/7 anonim ***** válasza:
"úgy s mint" egyszerűen egy idétlenség. Ilyesmi nincs a magyar nyelvben. Értelmetlen.
2017. jún. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 veterán vas ***** válasza:

Számomra az az "úgy s mint" egy félbehagyott gondolatnak tűnik, amolyan se füle, se farka.

Hasonlít az elfogadható "úgy szintén" válaszra, csak sokkal értelmetlenebb.

Persze a másik fél "egy élmény volt" hozzáállása is eléggé necces, mert vannak kellemetlen és nyomasztó élmények is. Mi van , ha arra gondolt? ;)

Az "örülök, hogy megismerhettük egymást" , egy időtálló udvariassági formula.

Válasz lehet a kissé ódivatú "részemről a szerencse", vagy a lekötelezettségre utaló "megtiszteltetés számomra", de még mindig jobb, mint a suta "úgy s mint"


Ha már nagyon röviden akarsz válaszolni, akkor legyen a "szintén", de ez meg olyan, mintha azt jeleznéd, jól van na, ráhagyom had mondja.


Legyél kreatív, olvass utána, nem olyan nagy kunszt, az adott alkalomhoz illő és személyre szabott pár udvarias mondatot összehozni.

Több hasznát fogod venni, mint a rossz emlékű, idétlen zárómondatoknak:, pl. "csákóbrékó" "na csőváz" "pusszantalak", "bezárabazár".... stb. :D

2017. jún. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!