Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Üdv, Szerintetek ez jogos?

Üdv, Szerintetek ez jogos?

Figyelt kérdés

Néhány napja a mamám talált egy telefont, egész jó állapotú, körülbelül 20e forint. Nokia5300 XPressMusic a típusa.

A telefont odaadta nekem, mondván, hogy neki nincs rá szüksége, és úgyis közeleg a névnapom, ennyivel megajádnékoz.

Apám majdnem infartust kapott, olyan ideges lett, mert szerinte ez a kategória lopás, és ebből az egész családnak komoly problémája is származhat.

A telefonból előtte kciseréltük a sim kártyát, a volt tulajdonos sim kártyája pedig el lett vágva ollóval.

Az SMS-be a volt tulajdonos nyomdafestéket nemigazán tűrő szöveget írt, hogy adja vissza azonnal, meg stb..

Szerencsére mamám nem vette fel a telefont.

Mi a véleményetek erről? Én szívesen visszaadtam volna, de aki így kéri vissza, az megérdemli? Ráadásul az utcán találta a mamám.


2010. máj. 16. 11:42
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Pfu, tehát.

A bátyámat bíztuk meg azzal, hogy vigye el a rendőrségre, mivel apám mondta, hogy ez hülyeség lenne.

A nagyanyám hát nocomment, tényleg elég érdekes figura, ő nem akart semmi rosszat, egyszerűen csak ilyen.

Én meg annyiban vagyok hibás, hogy nekem szánta öreganyám a telefont.

A többi családtagot beleértve a kutyámat is, semmiben nem érintettek. További szép napot

2010. máj. 16. 21:03
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Bizony ez lopás, nincs mit szépíteni! :(((El kellett volna fogadnod, és utána azonnal felvenni a kapcsolatot a tulajdonossal és visszaadni neki!

Jót röhögtem volna, ha a SIM kártya telefonhoz van rendelve, mert akkor nem lehetne használni. De így is le lehet tiltani az IMEI-szám alapján, ha jól tudom.

2010. máj. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Te sem vagy ártatlan!


"A telefonból előtte kciseréltük a sim kártyát,"

Többes szám, te is benne voltál!


"Az SMS-be a volt tulajdonos nyomdafestéket nemigazán tűrő szöveget írt, hogy adja vissza azonnal, meg stb.."


Az övé, nem?


"Szerencsére mamám nem vette fel a telefont. "


Szerencsére? Kinek szerencse? A mamádnak, de nem ta tulajdonosnak!

2010. máj. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

"a bátyámra bíztam (29 éves) ő elvileg el tudja passzolni"

Nem hiszem, hogy a rendőrségen akarta elpasszolni. Csúnya dolog volt, főleg a SIM-kártya tönkretétel. Nem kommentálnám, jogos az eredeti tulaj felháborodása. Remélem tanultatok belőle.

2010. máj. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAASZTA!!!!


Mindig azt hittem, hogy akik ilyet csinálnak, legalább kicsit rosszul érzik magukat tőle, csak azért csinálják, mert úgy érzik, "rászorulnak" erre a megoldásra.


Hogy valakinek még feljebb álljon egy ilyen helyzetben...? Hogy "jogos" e...?


Még üzemszerűen működő telefontolvajokban/rablókban is van annyi kis emberségcsíra néha, hogy legalább ha van módjuk, a simkártyát visszaadják vagy hátrahagyják. Mert az nekik úgysem kell.

Nem elvágják...!!!


Hihetetlen!!!

Nem térek magamhoz!!!


Engem anyám úgy nevelet, hogy nem szedünk két szem meggyet sem a más fájáról iskolába menet, mert ha mindenki más is leszed két szemet, akkor a tulajnak nem marad, csak az, ami túl magasan van ;(((


Most kívánkozna ide az a mondat, hogy "az ilyenek miatt tartunk itt...", de utálom ezt a mondatot, úgyhogy nem fejezem be.


A telefont egyébként simkártya nélkül is le lehet nyomozni, mint az a romás-sorozatgyilkosos ügyben is kiderült.

Nagyra értékelném, ha a rendőrség jobban kiaknázná ezt a lehetőséget. Nem érdekel, milyen drága. Ha egy évig minden lopott telefont visszavennének, egy idő után csak megunnák a tolvajok is a dolgot.

2010. máj. 27. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!