Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Üdv, Szerintetek ez jogos?

Üdv, Szerintetek ez jogos?

Figyelt kérdés

Néhány napja a mamám talált egy telefont, egész jó állapotú, körülbelül 20e forint. Nokia5300 XPressMusic a típusa.

A telefont odaadta nekem, mondván, hogy neki nincs rá szüksége, és úgyis közeleg a névnapom, ennyivel megajádnékoz.

Apám majdnem infartust kapott, olyan ideges lett, mert szerinte ez a kategória lopás, és ebből az egész családnak komoly problémája is származhat.

A telefonból előtte kciseréltük a sim kártyát, a volt tulajdonos sim kártyája pedig el lett vágva ollóval.

Az SMS-be a volt tulajdonos nyomdafestéket nemigazán tűrő szöveget írt, hogy adja vissza azonnal, meg stb..

Szerencsére mamám nem vette fel a telefont.

Mi a véleményetek erről? Én szívesen visszaadtam volna, de aki így kéri vissza, az megérdemli? Ráadásul az utcán találta a mamám.


2010. máj. 16. 11:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

mi az hogy megérdemli??

ez nem érdem kérdése, a telefon az övé!!!

felvenni egy talált dolgot, még nem lopás, de ha már jelentkezik is érte a tulajdonos, és nem adjátok vissza...

2010. máj. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Valóban ez így már lopás kategória, deha meg akarod szivatni, akkor egyrészt írd vissza neki, hogy normális hangnemben is lehet írkálni, másrészt add le a redőrségen, mint talált tárgyat, ekkor ugyanis a jogos tulajnak be kell oda menni, és bizonyítni, hogy az övé, ez egy kis macera neki (ezt is bele lehet írni az sms-be, hadd bosszankodjon).

Egyébként manapság léteznek olyan programok, melyek sim kártya cserénél autómatikusan elküldik egy címre az új számot (mit gondolsz, honnan tudta hova kell sms-t küldeni?), tehát ha feljelentést tesz tényleg bajban lesztek.

2010. máj. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

No tehát 1-2 kiegészítés:

A telefont nem tartottam meg, hanem a bátyámra bíztam (29 éves) ő elvileg el tudja passzolni, én semmilyen módon ezt nem tartottam meg.

A SIM kártya csere előtt írta az üzeneteket, amikor még az eredeti telefonszáma volt a telefonnak. tehát az még nem az enyém volt.

A telefonnal tehát én semmilyen módon nem tartom már a kapcsolatot, ha akartam volna se tudtam volna visszaadni, mert mire megtudtam, hogy "van egy telefonom" már nem volt SIM kártya, meg semmi.

2010. máj. 16. 12:22
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én az értéktelenebb talált dolgokat sem szívesen tartanám meg.
2010. máj. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy megérdemli- e? Övé a telefon, elhagyta. Biztos azt hitte, ellopták, azért írta az sms-t (Mondjuk van benne valami, nagyanyád tényleg tolvaj.) Még ha az utcán találja is vigye be talált tárgyként a rendőrségre, ne ezen spórolja meg a névnapi ajándékod a smucig tolvaj nőszemély. Ez a véleményem, le lehet pontozni.


Akkor is smucig tolvaj és (tetszőleges kor) évesen nincs ennyi esze, hogy amit talál, nem az övé? Ollóval elvágja az eredeti kártyát? Még akkor csaló is. Csókoltatom.

2010. máj. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%

szép kis család

tolvajok, orgazdák... pff

2010. máj. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
És mi van akkor, ha a tulajdonosa számára pótolhatatlan telefonszámok, adagok voltak/vannak a telefonban? Amit csináltatok, az bűncselekmény. Sajnos úgy tűnik, az egész családod - beleértve természetesen téged is - tolvajok vagytok. Remélhetőleg, ha majd egyszer ti hagytok el egy számotokra fontos dolgot, hozzátok hasonló erkölcsi színvonalú ember fogja megtalálni. Minden rosszat nektek.
2010. máj. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
természetesen adatok, nem pedig adagok. A többit tartom.
2010. máj. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
57%
De figyelitek, hogy befogta a száját? Biztos csomagol a dutyiba. :D
2010. máj. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
52%
Még egy kérdés, bodzaszedők vagytok- e? Ha nem, akkor még rosszabb, ha igen, csak a szinteteket hozzátok.
2010. máj. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!