Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Aki nem fogyasztásmániás (nem...

Aki nem fogyasztásmániás (nem célja folyton a legújabb, értelmetlen dolgokat halomra venni) arra miért sütik rá az "igénytelen" bélyeget?

Figyelt kérdés

Úgy emlékszem az igénytelen régen mást jelentett. Pl nem fürdött rendszeresen valaki, vagy nem ápolta a fogait..

(Személy szerint a műveletlenséget is igénytelenségnek tartom)

Aki nem hódol be a fogyasztás-mániának az igénytelen?


2010. máj. 11. 23:56
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Sajnos egyre inkább azt veszem észre, hogy aki nem tartozik a "mindennap shoppingolok magamnak valamit" csoporthoz azokat kinézik a társaságból.

Gondolom, igénytelennek minősítik.

Az én társaságomban még nem volt ebből probléma, viszont azt látom, hogy sokszor nem értik, hogy én miért nem tudok örülni egy-egy újonnan megvásárolt holminak.

Sokszor felesleges kacatnak minősíte(né)m, de nem akarok vele senkit sem megbántani.

Félreértés ne essék, nem csak számomra kacat, hanem az illető számára is azzá válik napokon belül, csak én ezt már kb a megvásárlás pillanatában tudom.

2010. máj. 12. 02:52
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek nagyrésze a reklámok bűvöletében él,és a csordaszellem is működik.Megvesznek valamit,mert a reklám szerint az szuper valami,vagy azért,mert a szomszédom is azt vette,tehát nekem is kell. Vagy csak azért veszik meg,mert éppen leárazták,és ezért a bolondnak is megéri.

Ugyanígy a reklámoknak dőlnek be az "egészséges táplálkozás" hívei is. Ahelyett,hogy változatosan ennének mindent,ahogy az elődeink is,mozognának eleget, a Táplálkozás "tudósoknak hisznek.

A csecsemők nem kaphatnak tejet,mert a gyomruk nem tudja feldolgozni,vesebajosak lesznek stb. Elhiszik,és nem gondolnak arra,hogy az emberek évszázadokon keresztül tejen nőttek fel,felnőttként is sok tejet ittak,és nem voltak sem allergiások,sem más betegséget nem kaptak a tejtől.

Vagy pl. évekkel ezelőtt a csapból is az folyt,hogy a zsír és a vaj egészségtelen,használjunk inkább olajat meg margarint.

Eltelt 10 év,és ma éppen az ellenkezőjét mondják. A margarinról,olajról kiderült,hogy rákkeltő,akárcsak az egészségesnek kikiáltott szója.

De ugyanez a helyzet pl. a tojással is.

Az embereknek a józan eszükre kellene hallgatniuk,de inkább a reklámoknak és az ugynevezett tudósoknak hisznek.

És valóban sokan tartják igénytelennek azokat,akik nem a divatos trend szerint élnek.

2010. máj. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"Sajnos egyre inkább azt veszem észre, hogy aki nem tartozik a "mindennap shoppingolok magamnak valamit" csoporthoz azokat kinézik a társaságból."


Te hol élsz? Én pont azt látom h ma divat szegénynek lenni az emberek azért versengenek, vitatkoznak egymással h ki a szegényebb, és aki jobban áll (tud mindennap shoppingolni) azt nézik ki mer az gazdag!

2010. máj. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
07.49 egyetértek, a társadalomnak eme krémje ezen az oldalon is nagy számban van jelen és egyfolytában versenyeznek, hogy kinek szarabb, ha meg valakinek csak kicsit is jobb, annak egyesült erővel esnek neki, hogy milyen gáz már.
2010. máj. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

00:09 - Éjfél után pár perccel te már nem tudsz olvasni? NEM FOGYÁS, HANEM FOGYASZTÁS = VÁSÁRLÁS, KÖLTEKEZÉS...


Kérdező, én a magam részéről úgy vagyok, hogy addig nyújtózkodom, ameddig a takaróm ér, kevesebb, mint 80.00Ft nettó fizetéssel úgy érzem, nem mindent vásárolok meg a legmárkásabb üzletekben, sokmindenben bizony jó a kínai meg a tesco is, néznem kell az árakat, és csak abból drágábbat, amiből jelentős a minőségi előny, és az olcsóbb rossz, és igyekszem nem költekezni, ha valami nem kell, nem veszem meg csak azért, hogy nekem is meglegyen.


Milyen barátok már azok, akik ilyenért cseszegetnek? Elárulom: SEMMILYEN! És az ilyeneket én nem tartanám meg (nem is tartottam, szépen leépítettem a barátságot az ilyen emberekkel, akiknek mindent a feneke alá tettek, költhetnek, én nem tehetem meg ugyanezt, majd esetleg ha megnyerem a lottó főnyereményét). Van többmilliárd ember a Földön legjobb tudomásom szerint, nem kell, hogy a rosszindulatúakhoz ragaszkodj, pláne, hogy az internettel kitárul a világ. Ki mondja, hogy csak hozzád közeli emberrel barátkozhatsz? Az én egyik legjobb barátom Izraelben él, és alaposan meg kell küzdenie azért, hogy egyről a kettőre jusson. Ki mondja, hogy nem mehetsz szórakozni vagy bárhova egyedül is akár? Egyedül jártam meg 2-szer az olasz Velencét, egyedül mentem a mozifanatikusok éjszakájára... És tudod, mi volt jó ezekben? Én dönthettem el, mikor hova megyek, és mit csinálok, senkihez nem kellett alkalmazkodni. Persze társasággal is jó, de társaságom érdekes módon akadt út közben, akikkel közös az érdeklődésünk, és nem volt teher az "alkalmazkodás".

2010. máj. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

07:49!

Én itt élek a Földön, akár hiszed, akár nem...

Az a divat, amiről Te beszélsz az nálatok lehet, hogy divat de nálunk még egyelőre nem az, itt senki sem verseng azért, hogy minél szegényebb legyen.


De ha kicsit jobban kinyitod a szemed, akkor azt fogod látni, hogy globálisan sokkal többet termelünk, mint amennyire szükségünk van, és sokkal többet vásárolunk, mint amennyire szükségünk van.

Hogyan tudod összeegyeztetni az állításodat azzal a ténnyel, hogy mára a termelés-fogyasztás lett az emberiség legújabb istene?

Egyénenként változó persze, hogy ki-milyen társaságban van, lehetséges, hogy felétek ez a divat, felénk egyelőre a társaság 90% fogyasztásmániás.

2010. máj. 12. 12:54
 17/21 A kérdező kommentje:

Nem bántott senki ezek miatt a nézeteim miatt egyelőre, én érzem magam frusztrálva amiatt, hogy nem tudok örülni sok feleslegesen megvásárolt holminak. Érted, mi a helyzet? Valaki vesz valami új vackot, mutogatja, mindenki örül neki, hogy dejó, deszép.. én meg addig elmegyek valamerre amíg mindenki kiörülte magát, és amíg az asztalnál ez az új holmi a téma..

EZ OLYAN CUCCOKNÁL FORDUL ELŐ, AMIKRŐL MÁR AZ ELSŐ PILLANATBAN TUDNI VÉLEM, HOGY VALÓJÁBAN HASZONTALAN SZEMÉT. Tehát, ha pl valaki vesz magának egy hiányzó használati tárgyat, amire nap, mint nap szüksége van azt megnézem én is, meg jelzem, hogy ez milyen fasza cucc.

Szándékosan nem írok le konkrét dolgokat.

2010. máj. 12. 13:02
 18/21 anonim ***** válasza:

Picit megfordítom: mindennapjainkba sajnos betört a sok gyorskaja, a porleves, a kész öntetek és az elősütött gyorsfagyasztott élelmiszerek. Nem kell pláza szintig menni, hisz' ezek sajna már az emberek hétköznapjaihoz tartoznak.

Én ezeket a fogyasztókat tartom igénytelennek. Inkább csinálok egy jó rakott krumplit, mint édes-savanyú mártásos gyors rizset egyek...

Na ki az igénytelen?? Háát persze, hogy ők!! :)

2010. máj. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Istenem de jó röhögtem 1-2 válaszon, akik egyből a fogyásra asszociáltak. :D (Ok, én is elgondolkodtam 1 percig, de szövegkörnyezetben sikerült értelmezni.)


A válasz egyik kedvenc filmemből:

http://www.youtube.com/watch?v=7-J6RjXb6Zg&playnext_from=TL&..


..."Mert fogyasztók vagyunk. Az életszínvonal megszállottság melléktermékei..."

2010. máj. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Bejön a film nekem is :)


Kérdésre pedig, én mostanában elkezdtem kertészkedni, pedig eddig utáltam, de rájöttem, hogy egyrészt kellemes időtöltés, másrészt hasznos is, jó látni hogy lesz valami kézzelfogható, ehető abból a pici valamiből amit a saras földbe teszel, és gondozol, imádom a kutyánkat, macskánkat, átadom a helyem a buszon.


Ezzel szemben, pl az Anus Mouthus jelenség, a durva, elmébe hasító reklámok, a filmek, amiket amúgy szeretek, de tele vannak bújtatott manipulatív reklámokkal, úgy neveztett elvárásokkal, egyél hamburgert, legyél a legvagányabb, szóval ez az életmód lehet ugyan marha kényelmes és óhajtott, de attól még nem lesz kenyér az asztalán senkinek, hogy kinyalja magát, mert ha a mostani szülő korcsoport elmegy nyugdíjba, mint az enyémek, akkor elég siralmas lesz a mindenfajta ellátás, pl gyilkos szemű bolti eladó cafkák a mosolygós boltos néni helyett.

Röviden, aki cseszeget amiatt hogy nem a legújabb cuccal nyomod, röhögd körbe. Nem éri meg a fáradtságot.


U.I.: Én pl bemegyek a kertbe és befalom a saját termésű epremet, minthogy puccos plázákban egyem a rosszabb minőségűt mérégdrágán, mert raktak már elém nem kicsit lejárt cuccot ott. Ellenben a pincércsajszi romlottsága már nem igazán zavart volna :)

2010. jún. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!