Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Aki nem fogyasztásmániás (nem...

Aki nem fogyasztásmániás (nem célja folyton a legújabb, értelmetlen dolgokat halomra venni) arra miért sütik rá az "igénytelen" bélyeget?

Figyelt kérdés

Úgy emlékszem az igénytelen régen mást jelentett. Pl nem fürdött rendszeresen valaki, vagy nem ápolta a fogait..

(Személy szerint a műveletlenséget is igénytelenségnek tartom)

Aki nem hódol be a fogyasztás-mániának az igénytelen?


2010. máj. 11. 23:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
47%
Leigényteleneztek és körmönfont kérdésben keresel önigazolást?
2010. máj. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
36%

"Személy szerint a műveletlenséget is igénytelenségnek tartom"


És azt nem tartod annak ha valaki egészségtelen módon él, tud róla és nem tesz ellene semmit?


Egyébként meg nem az az igénytelen, aki nem fogyózik.

Akinek nem kell fogynia, mert sportol és nem eszik zsírosakat, jó testaránya van az is igénytelen mert nem fogyózik.


A képeken látható egyének nem büdüsek és nemrég fürödtek.

A te logikád alapján ők nem igénytelenek:

[link]

[link]

2010. máj. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
29%

"Leigényteleneztek és körmönfont kérdésben keresel önigazolást?"

Bizony, egy rugóra jár az agyunk


Önigazolást keresni és megnyugtatást kapni egyszerűbb mint letenni a csokikat és felállni a tv elől vmilyen testmozgás céljából

2010. máj. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
00.09 fuss neki mégegyszer, nem a fogyókúráról van szó.
2010. máj. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
80%

Mert ők meg függők, és nem tudnak leállni, ők azok, akiknek anyu-apu fizet mindent, később meg halomra veszik fel az áruhiteleket, aztán nem győzik visszafizetni, és egy idő után elárverezik a lakásukat is, és ide jönnek siránkozni, hogy mit csináljanak, nem tudják fizetni a hitelüket.


Miért foglalkozol ilyen marhákkal? Engem már próbáltak hasonló mentalitásúak megváltoztatni, és kerülöm a társaságukat, olyanokkal barátkozom, akik elfogadnak az én saját stílusommal (ami egyébként jó).


Amúgy meg hallottál már arról a bizonyos táblácskáról, amit autó hátuljára rakhatnak ki?

"Tudom, hogy használt, de ki van fizetve."

2010. máj. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
10%

00:12

fogyasztás-mánia és fogyúkúra nem szinoníma?


a te szövegértelmezésed szerint csak az igénytelen aki nem a legújabb és fogyitablettától fogyik hanem rendberakta az étrendjét és sportol?

2010. máj. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Nem tudom Ti miről beszéltek.

A fogyasztásmánia alatt azt értem, hogy a társadalom kényszeres fogyasztói lettek egyesek. Ezt a szót nem tudom nektek jobban elmagyarázni. FOGYASZTÓ (CONSUMER)


Páran úgy válaszolnak ide, hogy még a kérdést sem sikerült előtte értelmezni.


Nem mondták még rám, hogy igénytelen vagyok.

2010. máj. 12. 01:20
 8/21 A kérdező kommentje:

Tisztelt 00:09!

Látom már háromszor is sikerült idefirkantanod, anélkül, hogy tisztában lennél azzal, hogy mi is volt a kérdés...

Inkább vegyél magadnak valamit a boltban.


A többieknek köszönöm a válasz.

2010. máj. 12. 01:24
 9/21 A kérdező kommentje:

Tisztelt 00:34!


Azért vagyok kénytelen foglalkozni a kérdéssel, mert a környezetemben bizony elég sokan szenvednek eme betegségben. Legszívesebben letojnám a problémát, de akkor nem maradnának barátaim.. :(

2010. máj. 12. 01:28
 10/21 anonim ***** válasza:
89%

Ohh anyááám. :D Na ez nagyon vicces volt. :D

Először csak lestem, hogy milyen fogyásról beszélnek. Eléggé félreértették a kérdést, de nem is értem, hogy lehetett ezt a fogyókúrához kötni...

Az igénytelen kifejezést sok mindenre lehet használni. Nem csak külsőségekre, vagy nem csak a tisztálkodáshoz kötik.

Amúgy én ezzel még nem találkoztam, hogy valakire ezt mondanák csak azért, mert nem jár mindennap "shoppingolni". Sőt én inkább az ellenkezőjével találkoztam, hogy aki minden vackot megvesz az egy idióta. :D Nem én állítom ezt, mielőtt bárki beszólna. Mivel szerintem mindenki csinálja azt amit akar és a pénztárcája engedi. Senkinek nincs köze a másik fogyasztási szokásaihoz.

2010. máj. 12. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!