Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik-e a kokárdát kitűzni...

Illik-e a kokárdát kitűzni olyankor, amikor nem nemzeti ünnep van, de a viselője ezzel szeretné - elsősorban önmaga számára - ünnepélyesen kifejezni elkötelezettségét a magyarsága, a magyar nemzethez tartozása iránt?

Figyelt kérdés
Vagy egy ilyen gesztus inkább visszatetszést kelt, műveletlenségről és a szokások semmibevételéről árulkodik? Jövő héten lesz az állampolgársági eskütételem. Határon túli magyarként ez az esemény nagyon jelentős számomra, ezért az az ötletem támadt, hogy jó lenne egy szép, nemzeti színű kokárdával nyomatékot adni annak, hogy Magyarországot a hazámnak tekintem, ahogyan azt az eskü szövege is mondja. Egyébként meg kell mondjam, hogy ilyen szempontból nem ragaszkodom a külsőségekhez, még március 15-én sem tartom fontosnak, hogy feltétlenül legyen a ruhámon kokárda, és most sem szeretnék túlzásba esni.

2017. febr. 4. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem ez visszatetszést keltene. Képmutatásnak tűnik, de a Te döntésed ,hogy viseled-e vagy nem. Ha úgy érzed magad jobban,akkor viseld csak.
2017. febr. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Andizsuzsi ***** válasza:
66%
Nyugodtan tűzd ki, ha úgy érzed ez fontos neked.
2017. febr. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem is nyugodtan tűzd ki. Ez valóban egy fontos és ünnepélyes esemény. Ha te így szeretnéd ünnepelni, akkor tedd ezt. Nem hiszem, hogy visszatetsző lenne. Ünnepélyes alkalom lesz, illik hozzá.
2017. febr. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%
Miért nem tetováltatod a homlokodra, nem lenne ilyen gondod.
2017. febr. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
43%

Kokárdát nem akármelyik ünnepen, hanem csak márc. 15-én tűzik ki - pl. aug. 20-án nem. Így hát az eskütételen te leszel az egyetlen, aki kokárdát visel - tudatlanságból.

Inkább menj az eskütételre borotváltan, rendes, tiszta ruhában és tanuld meg kívülről a Himnusz és a Talpra magyar szövegét.

2017. febr. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

... és a Talpra magyar címét is :D


Amúgy szerintem se vedd fel, a sima ünneplő ruha teljesen megfelel.

2017. febr. 7. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Andizsuzsi ***** válasza:
33%

" Talpra magyar szövegét."


A hallgattál volna, bölcs maradtál volna tipikus esete.

2017. febr. 7. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Andizsuzsi ***** válasza:
0%
Nem lepontozni kell, hanem a Nemzeti dalnak legalább a címét helyesen megtanulni, hamár beszólsz másoknak. Annál nagyobb égés, minthogy számonkéred valakin a "talpra magyart" úgy, hogy te a címét sem tudod, kevés van.
2017. febr. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!