Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan ajanljam fel, hogy...

Hogyan ajanljam fel, hogy kifizetem a reszem?

Figyelt kérdés

A baratom csaladja elhivott egy wellnesshetvegere. Mondtak, hogy meghivnak, de megis szeretnem, ha pl.elmegyunk vacsorazni kifizetni a reszem stb. Legalabb ilyen kisebb dolgokat.

Csak nemigazan tudom ezt hogyan illene megkerdezni/mondani.

Koszonom a valaszokat:)


2017. febr. 1. 15:59
 1/3 anonim válasza:
Csak szépen utasítsd vissza, de ha 7x-erre is visszautasítják az ajánlatodat, akkor inkább ne is mondd tovább, hadd fizessék ki! :D
2017. febr. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Semmi cécó. Egyszerűen közöld a barátoddal, és kérd meg, hogy tolmácsolja a családjának, ha már félsz direkt nekik megmondani.

Mindig a legtisztább dolog kellő udvariassággal és határozottsággal (de nem erőszakkal) közölni a szándékodat. Értelmes emberek értékelni fogják. A lényeg, hogy mindig hagyd meg a kibontakozás lehetőségét, ne kategorikus kijelentést tegyél. Például egy konkrét vacsora előtt egyszerűen közlöd: ha nem zavaró, szeretném a magam részét magam fizetni.

Vagy: kiválasztasz egy megfelelő alkalmat, és közlöd: szeretném a sok figyelmességet egy kávéval/süteménnyel/akármivel megköszönni, ez nekem sokat jelentene (keresel egy, a pénztárcádnak megfelelő alkalmat).

Hidd el, nagyra fogna értékelni. Még az is lehet, hogy ezt a tudomásodra hozzák.

2017. febr. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ hány éves vagy. Ha még nincs munkád és kereseted szerintem nem kell úgy érezned, hogy ki kell fizessed, meg függ a családja anyagi helyzetétől is.


Egyébként ajánld fel, de ne legyél erőszakos. Én inkább valahogy úgy csinálnám a helyedben, hogy hagyod, hogy fizessék az utat és a szállást, de pl. ha étterembe mentek megmondod, hogy akkor ma te fizetsz :) Szerintem barátok, rokonok (márpedig neked mostmár azok) között inkább így működik ez.

2017. febr. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!