Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Régi, általános iskolai alsós...

Régi, általános iskolai alsós tanáraitoknak ti hogy köszöntök az utcán huszonévesen?

Figyelt kérdés

2016. nov. 9. 08:54
 1/9 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A jó napot (reggelt, estét)! minden korban és korosztályban megfelelő köszönés.
2016. nov. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Napszaknak megfelelően jó napot(estét) kívánok.
2016. nov. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én már az ennél idősebb korosztályhoz tartozom, és mi rendesen a napszaknak megfelelően jóreggelttel, jónapottal köszöntünk már általános iskolás korunkban is.


Eléggé ledöbbentem, amikor azzal szembesültem, hogy ma már sok helyen csókolomozzák a diákok a tanáraikat. Nem tudom, ez hogyan jöhetett szokásba, én idétlen dolognak tartom.

2016. nov. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Jó reggelt/jó napot.

Van egy-két tanár, aki mondta, hogy tegezzük, amikor végeztünk. Őket tegezem. De ez tényleg csak kb. 2 tanár.

2016. nov. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Többnyire én is a napszaknak megfelelően, magázva.


Két kivétel van, aki tanítja az én gyerekem is, és megkért mindenkit, hogy tegezze. Nagyon nehéz volt megszokni, de őket tegezem.

2016. nov. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Csokkkolóóóóm tanárnő.
2016. nov. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jó reggelt/napot/estét Tanár Úr/Nö
2016. nov. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nem figyelek rá, akkor kicsúszik a számon a csókolom, de ez kissé gyerekes, főleg ha fiatalabb tanárról van szó. Ezért inkább jó reggelt/napot/estét kívánok köszönést igyekszem használni.
2016. nov. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nőknek mindig "kezét csókolom", férfiaknál "Jó napot/Szép napot kívánok"


Mivel alsó tagozatról van szó, nőknek nyugodtan lehet "évanénizni" vagy ahogy hívtátok. Férfiaknál, viszonyulástól függően lehet "Tiszteletemlacibá"zni ha mindenki úgy szólította. Öreg harcosok már biztos szeretnek nosztalgiázni. Ha olyan semleges, vagy nem emlékszel a nevére, akkor mehet a tanár úr.

2016. dec. 6. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!