Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy öltözzek fel az írásbeli...

Hogy öltözzek fel az írásbeli érettségi vizsgára?

Figyelt kérdés

Jövő héten javító érettségit fogok tenni matematikából, így csak írásbeli vizsgám lesz. Oda hogy kell felöltözni? Amikor rendesen érettségiztem akkor alapvető volt mindennap az öltöny, de most bizonytalan vagyok. Igazából nem szeretnék különösebben kiöltözni, az egyetemen is sima utcai ruhában járunk az írásbeli vizsgákra, csak szóbelire szoktunk kiöltözni.


20/F


2016. okt. 16. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:
9%

Egyetemen jársz vizsgázni, úgy, hogy még érettségid sincs? Ezt hogy csinálod?


Egyébként pótérettségire is úgy kell kiöltözni, mint a rendes érettségire.


Egyetemen különben nincs írásbeli vizsga, csak szóbeli kollokvium illetve szintén szóbeli szigorlat. A zárthelyi dolgozat az olyasmi, mint középiskolában a témazáró dolgozat, azért nem szokás rá kiöltözni.

2016. okt. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet újra akar felvételezni és kellenek neki a pontok.

És már hogy ne lenne írásbeli vizsga egyetemen?!

Öltönybe menj amúgy, ki kell öltözni.

2016. okt. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2014-ben leérettségiztem mindenből és a humán tárgyakkal még abban az évben fel is vettek egy egyetemre, most végzős vagyok. Matekból azért javítok, hogy felvegyen egy ttk-s szakra, ahova már nem kerülhetnék be humán tárgyakkal.


Btw, nálunk a kollokviumok kb fele írásbeli szokott lenni.

2016. okt. 16. 17:10
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Egyes vagyok, köszi a választ. Bevallom ebben a kétszintű érettségis dologban nem igazodom ki, én még jóval előtte érettségiztem.


Az írásbeli kollokvium is egy új jelenség. Az imént beszéltem telefonon az egyik egyetemi tanár ismerősömmel, és ha már így adódott, erre is rákérdeztem. Ő úgy fogalmazott, hogy ez is a felsőoktatás elku.vulásának egyik látványos jele. Nem is engedik meg mindenhol. Egyébként maga a latin kifejezés is beszélgetést jelent eredetileg.


Nos, mindig tanul az ember valamit. :)

2016. okt. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ahogy mondják tanárok xd bocsika próbálok segíteni
2016. okt. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Az írásbeli kollokvium is egy új jelenség. Az imént beszéltem telefonon az egyik egyetemi tanár ismerősömmel, és ha már így adódott, erre is rákérdeztem. Ő úgy fogalmazott, hogy ez is a felsőoktatás elku.vulásának egyik látványos jele. Nem is engedik meg mindenhol. Egyébként maga a latin kifejezés is beszélgetést jelent eredetileg."


Akkor az ismerősödnek kb. fingja sincs róla, hogy ez mi és mikor volt szokás... a középkorban. Meg szórványosan, de tényleg baromira szórványosan a rendszerváltás előtt még pár helyen. Ma meg már konkrétan sehol Európában, ebben biztos vagyok. Inkább hagyományból hívják még néhány helyen így a vizsgákat, sőt tudtommal talán csak az ELTE-n.

2016. okt. 30. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!