Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan telefonáljak, ha nem...

Hogyan telefonáljak, ha nem emlékszem, hogy a keresett féllel tegeződünk-e?

Figyelt kérdés
Arról lenne szó, hogy a szakdogám írását abba kellett hagynom és most 3 év múlva újra nekikezdtem. Na de nem emlékszem, hogy a külsős konzulensemmel tegeződtünk-e anno... Mert mintha tegező viszonyban lettünk volna, de nem vagyok benne biztos és nem akarok bunkó se lenni, mert már 60 év körül van... Muszáj lenne felhívnom, de nem tudom hogyan szólítsam meg így, meg hogy ugye emlékszik-e még rám, stb... Hogyan csináljam?
2016. szept. 13. 11:10
 1/7 kebot válasza:
100%
Szerintem magázd, nem féltelek, mert aki így meg tud fogalmazni egy kérdést, az a beszélgetés során is feltalálja magát. Ahogy elkezd folyni a beszélgetés, megtalalod a módját, hogy erre is rákérdezz.
2016. szept. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát kellemetlen ügy, az biztos. Én is azt mondom, hogy magázással indíts, aztán majd ő valószínűleg szóba hozza, hogy "nem tegeződtünk mi már korábban?". De ha hepciásabb az illető, akár meg is sértődhet azon, hogy ennyire nem emlékszel rá.


Egyszerűbb a dolog, ha ő kapásból letegez, mert akkor visszategezheted, minden külön pertu-ivás és egyéb ceremóniák nélkül.

2016. szept. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon rendes egyébként, jókat is beszélgettünk még mikor benne voltunk a témában, amiatt nem aggódok, hogy hepciáskodna.
2016. szept. 13. 11:36
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor nincs gond, ha ő nem olyan, hogy ezen problémázzon. :)
2016. szept. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

Magázd, abból nemigen lehet baj, max emlékeztet, hogy nyugodtan tegezheted.

Nekem van még egy jokerem ilyen esetben: többes szám harmadik személy: pl "kattintsunk ide", de ez nem mindig használható.

2016. szept. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak nyugodtan kezdd el magázni, ha olyan jó fej, ahogyan írod, és korábban tegeződtetek, egész biztos emlékeztetni fog rá, és rögtön átálltok tegeződésre. Ha viszont sohasem tegeződtetek, de te előhozod a témát, esetleg neki lesz kényelmetlen... várd meg, ő előhozza-e, felajálja-e a tegeződést.
2016. szept. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Értelmetlen, buta kérdés. Ha nem emlékszel, akkor csak egy választási lehetőséged van...
2016. szept. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!