Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A helyemben mit csináltatok...

A helyemben mit csináltatok volna?

Figyelt kérdés

A szomszédom egy idős háziorvos, aki mindig soron kívül fogad, mindent elintéz, semmire sem kell várnom, ha vérvételre megyek akkor is elsőnek hív be, és az eredményt elhozza nekem, nem is kell várnom, minden ilyenben segít, szóval igazán rendes.(összeadva mindent szerintem már vagy 2 hétnyi orvosi rendelőben eltöltött időt sportol meg nekem az évek alatt, mert annyi időt spóroltam azzal,hogy nem kellett sohasem várnom)

A férje sajnos meghalt, a lányával él meg az unokájával.

Egyik nap átjött,hogy nem tudnám e elvinni őket a 20 kilométerre lévő bevásárlóközpontba, mert a havi nagy bevásárlást szeretnék megtartani, de neki nincs jogosítványa se autójuk.

Elvittem őket, a vásárlás több mint 2 órán át tartott, én addig vártam őket.

Hazaérkezvén vette elő a pénzt, mondtam,hogy nem kell semmi, ő is már egy csomószor segített, de rögtön mondta,hogy dehogyis az természetes, ne mondjak semmit, köszöni szépen a türelmem és az időm, kivett 5 ezer forintot, és odanyújtotta, de mivel nem vettem el, mondta,hogy tegyem el, letette a műszerfalra, majd ki is szállt, és még egyszer megköszönte.

Üzemanyagköltségben meg lett volna az egész durván ezer forint.

20 éves vagyok, még tanulok, szóval igazából nekem jól jött a pénz, csak azért mégis rossz,hogy ő már ennél sokkal többet adott, és még így is.

Ráértem, semmi dolgom nem volt, szívesen segítek neki, de mit tudtam volna csinálni?

Tényleg nem kellett volna semmit sem adnia.


2016. szept. 2. 15:12
 1/2 Andizsuzsi ***** válasza:
Ne érzed magad kínosan. Örülj neki, hogy jó a kapcsolatotok, ha tudsz bármiben segíts neki, amihez ragaszkodik, fogadd el. Van az a helyzet (tapasztalatból tudom), amikor a segítséget nem lehet pénzben kifejezni, neki az sokkal többet ért.
2016. szept. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

szerintem korrekt volt, visszautasításod ellenére hagyta ott, láthatólag szívesen adta.


lehet, hogy szeretne egyszer újra kérni tőled valamit, és akkor te is szívesebben csinálod meg, és jó, hogy nem néz ingyentaxinak.


valószínű így is sokkal jobban megérte neki, mintha taxit hívott volna.


ne legyen emiatt lelkiismeret-furdalásod.

2016. szept. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!