Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ebben a korban tényleg ilyen...

Ebben a korban tényleg ilyen ruhákat hordtak a nők, vagy csak a festőnek volt túl élénk a fantáziája?

Figyelt kérdés

[link]

Nem hiszem, hogy az egyház tűrte volna, hogy kilógó mellel járjanak a nők, vagy tévedek?


2010. ápr. 17. 21:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Miért?


Ádám és Éva is meztelen a paradicsomban!

2010. ápr. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Nem tűnik európainak a jobb oldali alak öltözéke.
2010. ápr. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

A reneszansz alatt elég frivolan öltöztek a gazdag nők.Sok festményen láthatsz ilyeneket.Pl.volt olyan divat,amikor a ruha ugyan nyakig ért,de a mellbimbónál kivágott volt,és az kilátszott a ruhából.Akkor a szégyelni való testrész a nők bokája volt.

A divat soha nem követte a józan észt.

2010. ápr. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy azt hidd a mai ruhák a magamutogatók. Se a dekoltázs, se a szoknya alól kivillogó alsónemű nem mai találmány.
2010. ápr. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csak a fantáziája volt túl élénk, így nem járkáltak nők az tuti (ha mégis akkor, miért nem akkor születtem?!).
2010. ápr. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

nem biztos hogy abban a korban a melleknek hasonló "jelentést" tulajdonítottak volna, mint ma. Lehet hogy teljesen természetes volt, hogy "kilóg". annál is inkább, mert szerintem az összes akkori korból származó festményen a nők hasonló öltözetben láthatók.

Én is azzal értek egyet, hogy a bokának volt jelentősége és a bokát takarni illett.

2010. ápr. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2010. ápr. 18. 19:32
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
Egy időben amúgy tényleg a láb volt olyan, mint ma az összes nemi jelleg együtt. Még a zongora lábára is zsákot húztak! Nem vicc!
2010. ápr. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyes nők akkor is lengén öltöztek, mások meg visszafogottan. A festők pedig minden végletet ábrázoltak. A képen két nőt látsz. Nem "a nők", hanem két nő a sok tízmillióból, akik ekkoriban éltek.


Ha megnézel egy mai divatbemutatót, akkor sok olyan ruhát látsz, ami létezik, valóságos, de eléggé különleges és az utcán nemigen lehet találkozni vele. Előkelő fogadásokon, estélyeken ma is láthatsz épp elég áttetsző mellű, háton meg derékig kivágott női felsőruházatot, rövid és felszabdalt szoknyákat stb. Gyári munkásnők ilyet ma sem hordanak, ahogy a reneszánsz korban sem hordtak olyasmit a parasztasszonyok, mint amik a képen láthatók.


"Nem hiszem, hogy az egyház tűrte volna, hogy kilógó mellel járjanak a nők, vagy tévedek?"


A mindennapi életet apróra szabályozó, prűd erkölcsiség újkori fejlemény. A reformáció hozta be, majd az ellenreformáció átvette. A középkor és a reneszánsz nem volt olyan merev és prűd, mint sokan képzelik.


Mint látod, a festmény fennmaradt, vagyis amit ábrázol, az nem volt olyan téma, amiről az egyház vagy az urak vagy bárki azt gondolta, hogy helytelen. Valószínűleg a 18. századi Új-Angliában ezt a képet elégették volna, mert az viszont egy prűd kultúra volt.

2010. ápr. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ja értem, köszi. :)
2010. ápr. 19. 19:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!