Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért tartják Picasso-t...

Miért tartják Picasso-t annyira nagy festőnek?

Figyelt kérdés

Itt nem a tehetségével van a gond, mivel biztosan jól tudott festeni, hanem azzal hogy ilyen összevisszaságokat festett és sokan ebben gyönyörködnek... Hát ebben mi a szép? Ilyet én is csinálok... [link]


Mielőtt elkezdene valaki fikázni, sokat rajzoltam én is, kérésre rakok fel képet ha kell. csak nem értem hogy az ilyenekben mi a szép...


2010. máj. 20. 03:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ilyet én is csinálok." Akkor nagy jövő vár rád:)

Nem értek az ilyen művész dolgokhoz, rajzolni se szoktam, de olyan lehetett az akkoriban mint mostanában a nonfigurák... mi abban az érdekes ha lerajzolsz egy mezőt vagy lovat csak úgy, minél élethűbbre? Semmi, ez meg olyan furcsa, persze nem rossz értelemben.

2010. máj. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%

Neked van igazad. Picassónak az első művei szépek,és érthetők. Már elismert festő volt,amikor kitalálta ezeket a borzalmakat. Volt néhány gazdag mecénás,aki ezeket megvette és divatba hozta. A sok sznob pedig utánozta őket,divat lett szépnek tartani ezeket az alkotásokat. Természetesen divat lett utánozni is ezt az irányzatot.

Aki művésznek tartotta magát,az mindenféle borzalmat alkotott, az ócskavasból készült szobrok,és társai többet érnek,mint egy felismerhető alkotás. Itt a fantázia számít! A nézőnek kell kitalálni,hogy mit ábrázol,amit lát

Olyan ez,mint a császár új ruhája.

A régi festők,szobrászok nem csak "úgy" alkottak valamit,hanem előtte komoly tanulmányokat végeztek,hogy élethű és élvezhető legyen,amit alkotnak.

Nem jut eszembe,hogy melyik híres szobrászunk mondta egy interjúban egy lovasszobor elkészültének a történetét.

Amikor megkapta a megbízást,akkor elkezdte tanulmányozni a lovakat. Eljárt lóversenyekre,figyelte a lovak mozgását,izomzatát. Eljárt az Állatorvosi Egyetemre,nézni a boncolásokat stb. Amikor már teljesen tisztában volt egy ló felépítésével,izomzatával,mozgásával ,csak akkor kezdte a szobrot készíteni,ami tökéletes lett.

De sok embernek a divat többet számít,min t a szépség.,és az ízlések is különbözők.

2010. máj. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet az előzővel.

Én magam erősen szürrealizmus-párti vagyok. Egy olyan korban, ahol 1-2 ezer forintért lehet venni tökéletesen élethű képet készitő varázs készüléket (telefon/fényképező), a klasszikus, reális ábrázolásmód egyszeriben borzasztóan unalmassá válik.

Ezzel szemben a szürrealizmus -ha jó- megfoghatatlan, kalandos, izgalmas, elgondolkodtató. Ezt a képet a linken nagyon is el tudom képzelni a házam falán, szivesen nézném, sokáig, amig minden apróságot felfedezek-megértek. És még akkor is, összességében egy művészi alkotás. Ezzel szemben egy egyszerű "ló-áll-a-réten fotó" háááááát, nem konkurencia..

24 / Francia tanár

2010. máj. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
Örülök a kérdésednek... én mindig elborzadva nézem a képeit, semmi szépet, élvezhetőt nem találok bennük. Gondolom, hogy mivel akkoriban indult útjára a fénykép, ami sokkal pontosabban adta vissza a dolgokat, ezért "kellett" új utat, a kubizmust választani. Sokan csodálják emiatt, hogy milyen merész volt, aztán gondolom jött az, amit a második válaszoló említ, a császár új ruhája-dolog, senki sem akart szólni, hogy nem tetszik...
2010. máj. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%

én így vagyok a realizmussal

mi értelme uyganazt látni egy festményként mint előben

utánozni a valóságot?

ehhez nem kell túl sok kreativitás

viszont egy új világot alkotni, ahhoz fantázia és kreativitás is kell

itt konkrétan én sem akubista Picassora gondolok

hanem a szürrealista alkotókra mondjuk nézz megy egy Dali alkotást, egyszerűen lenyűgöző az az "új világ"

2010. máj. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

Picasso-t azért tartják jó festőnek, amiért Petőfit jó költőnek (holott a verse többnyire rosszak technikailag, elég csak a rengeteg ragrímre gondolni).

A lényeg az, hogy mindketten újítók voltak egy elavult korban. Petőfi a költészet forradalmára, Picasso a fstészeté.

2010. máj. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát az lehet hogy újító volt, de számomra ezek az összevisszaságok semmitmondóak, mivel nem tudom őket értékelni...
2010. máj. 20. 14:28
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ilyet én is csinálok"

De akkoriban más nem csinált. Egyébként te sem csinálsz, hiszen nem szereted.

2010. máj. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A művészetben nem mindig a szépség a lényeg. =]


Hogy érteni lehessen Picasso képeit, kell lenni mögötte műveltségnek, és jó érzéknek.

2010. máj. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt tisztázzátok mi a művészet maga. Picasso képe lehet művészet, Rembrandt lehet művészet, a művészet relatív. Szerény véleményem ebben a témában az, hogy a művészetnek az ősigazságot kell megmutatnia az embereknek, amit az erre érdemes művész talán! megismert. A krixkrax is lehet művészet más értelmezésben, de az csak az adott művész privát véleménye dolgokról. Hogy most 2010-ben mindenki kapálózva önkifejezési kényszerében művésznek nevezi magát... ez is relatív, ki művész ki nem.
2010. máj. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!