Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Egy zenésznek, aki sokszor...

Egy zenésznek, aki sokszor játsza ugyanazt az zenét, az olyan, mintha egy festőnek, mindig ugyanazt kéne újrafestenie?

Figyelt kérdés
2010. szept. 10. 20:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Egyátalán még csak össze se lehet hasonlítani, hisz 1 dal 3 perces, egy festés meg több óra vagy nap
2010. szept. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Első: nem mindenki játszik csak 3 perces számokat, pl. én sem.

Attól függ, jó-e a zene. Van, ami minden alkalommal újat tud nyújtani, azt jó sokszor játszani, mert mindig valami mást találsz benne. És van, amit ha hússzor eljátszol, már unod. Egyébként tipikusan a popszámok ilyenek, még hallgatni is unalmas egy idő után.

2010. szept. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.


Az addig oké, hogy nem csak 3 perces számot játszol, de hiába játszol 10 perceset, v többet, nem lesz TÖBB óra a dolog, v több napos munka.

2010. szept. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

végülis nemcsak festésre gondolok, hanem rajzolásra is.

vannak olyan képek is, amik gyorsan készülnek el, meg egy-egy koncert órákig el szokott húzódni, ahol ugyanazokat játszák.

2010. szept. 10. 22:14
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
72% tanultál te zenélni? Egy jobb mű megtanulása hónapokat vesz igénybe. És akkor még nem játszottad koncerten.
2010. szept. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves 82%os.

Igen, én tanultam zenélni. 5 éve gitározok, és 6 éve intenzíven éneklek.

2010. szept. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem értem a válaszodat. Hiszen ez esetben te is pontosan tudod, hogy ha nem csak négyakkordos számokat játszol, hanem kicsit is komolyabbat, illetve ha azt szeretnéd, hogy valóban olyan hangszínnel, olyan dinamikával, olyan biztonsággal, olyan mindennel szóljon, ahogy kell, akkor az valóban nem 3 perc.
2010. szept. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem egy számot sem lehet kétszer ugyanúgy eljátszani, szóval nem unalmas. Tíz éve zongorázom, de még nem sikerült két egyforma Török indulót eljátszanom, csak hogy egy példát mondjak.


És egy képet sem tudsz kétszer TELJESEN ugyanúgy megrajzolni, hacsak nem indigóval rajzolsz, aminek meg semmi értelme. Próbálj csak egy arcot lerajzolni. Másodjára ugyanúgy sikerül pl. a füle? Naná, hogy nem.

2010. szept. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

lehet olyan, mint a rajzfilmeseknek, vagy képregényrajzolóknak?

de azokban mondjuk gyakran kevesebb a művészet

2010. szept. 11. 14:42
 10/11 anonim ***** válasza:
Rosszul közelíted meg szerintem, inkább avval hasonlítsd össze, hogy ha rajzolni tanulsz akkor is sokszor ismételsz egy egy műveletet, árnyékolás, vázlat...
2010. szept. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!