Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Amikor a nők is munkába...

Amikor a nők is munkába álltak, miért maradt meg az a szokás, hogy továbbra is az asszony végzi a házimunkát?

Figyelt kérdés

Ha mindketten ugyanannyit dolgoztak, haza mentek, a férj leült olvasni, vagy csinálni, amihez kedve tartja, a nő meg kezdte a házimunkát.

Miért van ez így berögzülve, hogy csak a nő csinálhatja a főzést, mosást, takarítást?



2016. jún. 7. 19:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
26%
Mert ezek szakértelmet nem igénylő csicskamunkák. Hányan vállalják át vajon?
2016. jún. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
A seggem kitörlése sem igényel szakértelmet, mégis minden nap meg kell csinálni. XD
2016. jún. 7. 21:00
 13/16 anonim ***** válasza:
63%

Nincs berögzülve, de egyrészt amit már írtak, hogy azért lassan alakult át a gondolkodás, s azt tapasztalom, hogy míg a nők nagy része hajlandó elvállalni az otthoni munkát, a férfiakl nagy része ezt hajlandó hagyni vagy akár kikövetelni. Illetve múlt időben nagyon ez volt, most már sokat változott a helyzet.

Természetesen belevaló s egészségesen önző nők annak idején sem dolgoztak duplán, kivéve, ha bőven belefért nekik, talán szerették is vagy ha a férfi többet s keményebben dolgozott a munkájában (ami megint csak gyakori dolog volt és most is van ilyen... ez is a régi minta továbbélése, a férfi többet dolgozik, a nő több házimunkát végez. amíg megvan az egyensúly, ez teljesen OK), s normális férfiak nem hagyják a saját munkájukat az állítólag szeretett nőre, csak mert nekik az úgy kényelmes és a másik elég nyuszi ahhoz, hogy hagyja, ha túldolgozza magát is.


Nekem a házimunka nagy munkának tűnik, nem is viszem túlzásba. A mosógép berakása nem valami nagy része a házimunkának, azzal kár példálózni. Amúgy sosem mosok, így alakult. Barkácsolni szoktam, a kertben is kell dolgozni, még a burkoláson is lehetne javítani, néha takarításra is ráveszem magam... Rém lusta vagyok, de a párom is, ez van. Bár anyám hiába takarított folyton, volt piszok. A mesés lények, akik félóra alatt feltakarítanak mindent mindennap, az én ismeretségi körömben nem találhatók meg.


De ez már nem tartozik a kérdés megválaszolásához.

2016. jún. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy a házimunkát amolyan gondoskodás félének veszik azok a nők, akik egyedül csinálnak otthon mindent. Nekem is van rokonom, ahol mindketten dolgoznak reggeltől késő délutánig, azután haza mennek és a feleség elkezdi csinálni a főzést, mosást, takarítást este 6-7 órakor. De sohasem panaszkodik. A férje annak idején, amikor megszületett a gyerekük, még csak tisztába sem tette egyszer sem a visító szaros kisbabát, inkább megvárta, még az asszony hazaért a boltból, vagy ahová ment.
2016. jún. 8. 11:03
 15/16 anonim ***** válasza:
63%

11-es vagyok, épp ez a lényeg. Nem mindenki él kertes házban, nem mindenkinek van autója, nem kell mindennap polcot fúrni, égőt cserélni.


Viszont mindennap eszel, akkor kell kaját főzni. Ha van pénzed rendelni, szerencsés vagy, ha nem, akkor muszáj valamit kotyvasztani. Amiben kotyvasztasz meg eszel, azt el kell mosni. A ruhát ki kell teregetni, a port fel kell szívni.


Ezek olyan feladatok, amiket rendszeresen el kell végezni. Nincs olyan, hogy ma péntek van, kicserélem az égőket. (Ami mellesleg baromi nagy cucc...)


Egy csomó 20-on éves fiút ismerek, akik nem tudnak ágyneműt cserélni. Most erre mit lehet mondani. A nők többsége meg megcsinálja. És akkor rámarad.

2016. jún. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
71%
Mert túl sok olyan lusta bélféreg szaladgál, mint a hetes válaszoló.
2016. jún. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!