Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Amikor a nők is munkába...

Amikor a nők is munkába álltak, miért maradt meg az a szokás, hogy továbbra is az asszony végzi a házimunkát?

Figyelt kérdés

Ha mindketten ugyanannyit dolgoztak, haza mentek, a férj leült olvasni, vagy csinálni, amihez kedve tartja, a nő meg kezdte a házimunkát.

Miért van ez így berögzülve, hogy csak a nő csinálhatja a főzést, mosást, takarítást?



2016. jún. 7. 19:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Nem mindenkinèlvan ez berögzülve. Az én környezetemben közösen végzik a hazimunkát a férfiak és nők.
2016. jún. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Mert nagyon sokáig így volt és maradt a szokás. A férfiaknak kényelmesebb így, nem fognak nyújtózkodni egy kis házimunkáért. És van egy részük a férfiaknak, akik nem is tudják normálisan megcsinálni, emiatt inkább a nő megcsinálja.
2016. jún. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Mert a változáshoz idő kellett, a férfi-női szerepek átkonfigurálása pedig elég nagy változás.:-) A többségnek mára azért már sikerült, az értelmesebbjének/rugalmasabbaknak pedig több generációval ezelőtt is. 1920-ban született apósom pl. simán elmosogatott, felmosott, igaz, főzni nem szeretett.:-)
2016. jún. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
8%
És Te fogod végezni mondjuk a kerti munkát esetleg házat építesz, kocsit mosol, vagy mit szeretnél? :-)
2016. jún. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
Mi együtt csináljuk, attól is függ, hogy ki ér rá.
2016. jún. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk pld. a férjem takarít. Én mosogatok, főzök. Ritkán, de néha porszívózok én is feltörlök.

Orvos, szakmai ártalom, csak úgy jó a takarítás, ahogy ő csinálja ...

2016. jún. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
14%
Nem minden nő mártírkodik amiatt hogy be kell tennie a dolgokat automata gépekbe, csak a lusta legalja. Aki olyat akar elvenni, lelke rajta. Az enyém szeret főzni és imádja a rendet, de segít fát hordani is ha kell. Ilyen a dolgos asszony. Akinek a visszabeszélő sznob kell aki egy vacsorát se tud megfőzni, az meg is érdemli.
2016. jún. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk ez nem így van szerencsére, az élettársam ugyanúgy kiveszi a részét a házimunkából. Persze ha füvet kell nyírni, vagy megjavítani valamit akkor kevesebbet tevékenykedik idebenn, de arányaiban ugyan annyit csinál, mint én. Egyébként sem kell sokat takarítani, mind a ketten rendet tartunk magunk körül.

Ahogy észrevettem, értelmiségi körökben ez így szokás, ha mind a két fél dolgozik, legalábbis a baráti körünkben ez a jellemző.

2016. jún. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Érdekes.
2016. jún. 7. 19:50
 10/16 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk ez soha nem volt probléma. Mindketten dolgozunk, én nőként többet is. Szó nélkül megcsinál mindent ha én nem èrek rá. Munka után bevásárol vagy pakol. Ha én érek haza hamarabb akkor én csinálom. Hétvégén közösen végezzük a hazimunkát. Pl ő bevásárol én takarítok. Vagy fordítva. A főzés az általában rám marad de azt úgyis szeretem csinálni.


Kerti munkát nem mindenhol kell végezni szerintem az emberek fele lakásban lakik. De ha van is gyomlálni és füvet vágni a nők is tudnak. Ásni nem kell sűrűn. Házat építeni a férfiak többsége nem tud és nincs is rá szüksége . Ki az aki magának épít max az akinek az is a szakmája. Kocsit mosni pedig én kifejezetten szeretek. Ennyit a férfi munkákról.

2016. jún. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!