Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan köszöntsek egy korombel...

Hogyan köszöntsek egy korombeli lányt, akivel csak egyszer pár perc szóváltásig futottam össze korábban? (kézfogás, puszi, csak köszönés)?

Figyelt kérdés

Egy korombeli lánnyal találkoznék, akivel csak egyszer futólag beszélgettem.

Most is csak beszélgetni találkoznánk, tanácsot adni iskolai témában.

De lehet hogy fura kérdés, de nem tudom, hogy kezet fogjak vele, puszit adjak, vagy csak szóban köszönjek mikor találkozunk/elköszönünk.

Bármilyen furcsa, de nem valami gyakran vagyok ebben a szituációban, így nem is tudom hogy hogyan kezeljem.

Alapvetően puszit olyannak adok, akit már ismerek valamennyire, de nem tudom, hogy 20 év körüli lányok erről hogyan vélekednek.

Kézfogás pedig nem túl komoly. Bár nekem ez az alapvető köszönési forma 2 ember között, de nem tudom, hogy mennyire téves bennem az a gondolat, hogy " csak a fiúk köszönnek kézfogással?" . Mármint 2 fiatalra gondolva, nem egy 20 és 50 évesnél. ott persze alap, hogy kézfogás.

A csak simán szóban köszönés, meg nem túl távolságtartó, bizarr, hogy ha nem egy csoporttal futok össze, hanem 2 ember egymással leül beszélgetni?


Nem tudom basszus, és ez annyira ciki, mert annyira alap dologról van szó...


Köszönöm a rendes válaszokat!



2016. máj. 24. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát.. Meglehet a puszi egy kicsit kínos lenne, mert nem hinném, hogy arra számítana. A kézfogás számomra pedig távolságtartóbb, mint a simán köszönés.

Szóval szerintem nem kell semmi plusz, elég egy köszönés meg egy mosoly. :D Sokkal kedvesebb, mint a puszi vagy a kézfogás;)

2016. máj. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kézfogás semmiképpen, nővel csak akkor fogunk kezet, ha egy nő kezet nyújt. Szerintem a puszi is ilyen, hogy én is régebben csak rokonoknak adtam, de ha a lány hajol feléd ilyen szándékkal akkor gyorsan reagálj és ne utasítsd el.
2016. máj. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért mondják, hogy a kézfogás fiúknak való, mert (ahogy az előző írta), nőknek nem nyújtunk kezet, férfiaknak is csak a magunk fajtának vagy fiatalabb/alacsonyabb rangúnak - pl az iskolaigazgatódnak nem... Ez lenne a magyarázata.

Eleve a kézfogás nem köszönés, a kézfogás csak egy "ráadás". Ha úgy köszönsz, hogy Szia, Jó napot kívánok, stb - az már egy köszönés. Nem szükséges kezet is fogni. Megtéveszthet, hogy a tv-ben a politikusokat főleg ilyenkor mutatják - ez a látványos, és nem az, amikor egymással duruzsolnak.

Pusziról szó sem lehet, az egy bizonyos elkötelezettséget jó barátságot is jelent (kivéve buli).

Tehát köszönj "normálisan": Szevasz, Szia vagy ahogy szoktátok.

2016. máj. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez világ sem kell már nekem


Nálad nélkül, szép szerelmem,


Ki állasz most én mellettem,


Egészséggel, édes lelkem.


Én bús szivem vidámsága,


Lelkem édes kévánsága,


Te vagy minden boldogsága,


Veled Isten áldomása.


Én drágalátos palotám,


Jóillatú piros rózsám,


Gyönyerű szép kis violám,


Élj sokáig, szép Júliám!


Feltámada napom fénye,


Szemüldek fekete széne,


Két szemem világos fénye,


Élj, élj életem reménye!


Szerelmedben meggyúlt szivem


Csak tégedet óhajt lelkem


Én szívem, lelkem, szerelmem,


Idvez légy én fejedelmem!


Júliámra hogy találék,


Örömömben igy köszenék,


Térdet fejet neki hajték,


Kin ő csak elmosolyodék.

2018. máj. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!