Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi okozza, hogy csak az...

Mi okozza, hogy csak az idősebbek/középkorúak beszélgetnek egymással a buszon, a fiatalok/tinik pedig nem?

Figyelt kérdés

Utóbbi időben sokat utazom távolsági buszon, amin ugyebár sokáig (órákig) ülnek egymás mellett az emberek, és azt vettem észre, hogy például ha két idősebb nő egymás mellett ül (sőt, szerintem direkt ülnek egymás mellé), akkor feltűnik nekik, hogy ők valószínűleg hasonlóak, és elkezdenek beszélgetni, és tök jól elvannak egész úton. De mikor egymás mellé leül két pl egyetemistának kinéző csaj, még a ruhájuk stílusa is tök egyforma például, na mindegy, de sose láttam még olyat, hogy csakúgy elkezdtek volna beszélgetni... Általában mp3-at hallgatnak, vagy max alszanak, de soha nem beszélgetnek. Pedig nem hinném, hogy a az összes "mai fiatal" ennyire introvertált és szégyenlős lenne, épp ellenkezőleg, tök jól elcsacsognak egymással például az egyetemen ha körülnézek, vagy bárhol. De egyébként az idősebbek a fiatalokat is megszólítják, nem feltétlenül "hasonlóság" miatt beszélgetnek. De hogy két egymás számára ismeretlen tini / fiatal egymás mellett ülve beszélgessen, hát az számomra elképzelhetetlen :)

Gondolkoztam rajta, hogy ennek vajon mi lehet az oka, de nem sikerült rájönnöm, vannak mondjuk ötleteim, dehát hm... nem tudom :S Szerintetek?


2010. ápr. 8. 21:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Én fél órára lakom a munkahelyemtől 1 átszállással (15 perc busz, 10 perc metró + séta), azt a kis időt olvasással (könyv!!!) töltöm, mert máskor nincs időm olvasni, másrészt a hangulatomra van jó hatással (pl. feszültséglevezetés), csak akkor beszélgetek valakivel, ha ismerem, és akkor szoktam is, akkor nem olvasok, de egyébként nem. Az a kevés idő nekem másra kell.
2010. ápr. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Egyre jobban távolodnak el az emberek egymástól, mindenki bezárkózik a kis problémáival. Az idősebbek nyitottabbak, és szerintem nekik van igazuk.
2010. ápr. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hát jó, az más, hogyha 10-15 percig ülsz egy járművön, de mondjuk ha 3-4 órát, az más helyzet!
2010. ápr. 8. 21:33
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

:D

Egyet értek az első válaszolóval. Általában (például ma is) az idősebbekkel könnyebben szóba áll az ember, főként ha esetleg ismeri is. Vadidegenekkel nem biztos. Persze, ha valaki leül mellém és kezdeményezi a beszélgetést, nem mondanám azt, hogy nem szólok egy szót sem, hagyjál békén.


Én is olvasni szoktam a buszon, mert kikapcsol, feltölt és mert ilyenkor ki tudok lépni az adott világból a könyv világába. Most például délelőtti utazásom (40 perc)során Moszkva és Pétervár között ültem a vonaton képzeletben.(Anna Karenina)


Vagy szeretek még utazás közben lehunyt szemmel pihentetni magam, vagy bámulni ki az ablakon, nézni az embereket.


Egyébként sem vagyok túl hamar nyíló típus, úgyhogy nem nagyon tudom, miről tudnánk beszélgetni egy vad idegennel. De ha lenne téma, akkor biztos megtenném.


26 L

2010. ápr. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Mondjuk én mindig is elég ismerkedős voltam, és szeretek minden adandó alkalmat meg is ragadni erre, de tény, hogy másoktól elég ritkán tapasztalok ilyesmit. Pozitív viszont, hogy a kezdeményezést általában szívesen fogadják, tehát a nyitottság adott, csak sokan szerintem egyszerűen nem mernek kezdeményezni, mert hátha zavarnák az illetőt, vagy nem tetszenének neki, vagy terhére lennének, stb. .
2010. ápr. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az idősebbek egyébként jobban ráérnek, mint azok, akik még aktív dolgozók (vagy sulisok), én pl. azt nagyon utálom, amikor leszólítanak az utcán (pl. kérdőívesek meg hasonlók), amikor rohanok, és volt már, hogy nagyon nehéz volt már, hogy még utánam is kiabált, pedig látta, hogy szedem a lábam.
2010. ápr. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is az a zenehallgatós típus vagyok, mert nagyon szeretek utazások alkalmával elmerülni a gondolataimban. Ilyenkor adódik rá lehetőségem, hogy csak ezzel foglalkozzak, mert a buszon nincs nagyon más, amit lehet csinálni, és nem tereli el a figyelmem semmi.


Az természetesen más, ha ismerős ül mellettem, mert akkor elő sem kerül az mp3lejátszó.


Persze ez alól is vannak kivételek: amikor egy iskolai kirándulás alkalmával a Velencei karneválra utaztunk, akkor egy osztálytársam mellett ültem, és zenét is hallgattunk az úton, nem csak beszélgettünk, mert 12 óránk volt arra, hogy beszéljünk, és aludjunk. Szerintem a zenehallgatás lehet kettő közti átmenet. :D


Ha idegenek akarnak kezdeményezni velem beszélgetést, akkor azt még a buszra várva kell, hogy megtegyék, mert utána elvonulok a saját kis világomba, mert jogom van a gondolkodásra(esetleg ábrándozásra is). 17/L

2010. ápr. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
28%

Ez max pesten van így..


Vidéken mindenki tud szót érteni a másikkal...

2010. ápr. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
22:12 - Pesten is mindenki képes szót érteni a másikkal, picim, csak Pesten sokkal kisebbek a távolságok, nem túl gyakori a fél óránál hosszabb utazás egy járművön.
2010. ápr. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
26%
Nem lakhat mindenki rocsogen de ha te jol erzed magad ott pofazz orakat a buszon.
2010. ápr. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!