Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csókolom vagy jó napot?

Csókolom vagy jó napot?

Figyelt kérdés

Kilencedikes vagyok, és szokott probléma adódni abból, hogy évfolyamtársaimmal csókolomot köszönünk a tanároknak. Maguk a tanárok még nem szóltak vissza, de felsőbb évesek kiröhögnek minket.


Mikor kell nekünk is felvenni a "jó napot" köszönési formát, fog szólni valaki, vagy csak magunktól kezd átalakulni majd (azaz magunknak kell tudni majd)?


2016. máj. 6. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Jó napot (kívánok)!

Csókolomot utoljára 6 éves koromban köszöntem.

2016. máj. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én 1999-ben kezdtem el az általános iskola első osztályt, akkor minket már a Jó napot kívánok köszönésre neveltek át, és mondták hogy szokjuk ezt mindenképp, legfeljebb az idősebb hölgyeknek köszönjünk csókolommal.


A szomszédom kislánya tavaly kezdte az általánost és őket már óvodába a Jó napot köszönésre tanították, engem a 90-es évekbe meg a szomszédom feleségét aki 25 éves (fiatalon szült) őt is még a csókolom köszönésre nevelték oviban és Jó napotra meg iskolába. Tehát ég és föld a nevelés mert aki a 90-es évek 2000 es évek elején járt oviba és általánosba ott még így nevelték őket.

2016. máj. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem csak idősebb hölgyeknek mehet a csókolom.


Férfiembert így köszönteni rendkívül gáz.

2016. máj. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Semmi nem "kell". Úgy köszönsz, ahogy jólesik, (mondjuk, férfiakat ne csókoljatok), ne törődj azzal, hogy mit szólnak a felsőbb évesek.
2016. máj. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Magyarul megmondva, akinek már szőrös a micsodája, attól nagyon ciki a csókolomozás. (Leszámítva hogy férfiak köszönthetik csókolommal az idősebb hölgyeket, de az egy külön kategória.)


Az is meglep, hogy a tanárok ezt még nem akarták tisztázni veletek. Tőlünk már általános iskola első osztályban elvárták a jónapotot a tanárok. De legkésőbb úgy tizenkét éves korunktól már a haverok előtt is ciki lett volna, ha bemegyünk egy boltba, és nem jónapottal, hanem csókokolmmal köszönünk.

2016. máj. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
28%

Én kétféleképpen szoktam a tanáraimnak köszönni


Férfiaknak : Helóka nyalóka.

Nőknek ( kétféleképpen is ) : - Kezét Csonkolom (Picit morbid)

vagy csak egyszerűen : Csöcs


Általában nem szoktak érte megszidni !

2016. máj. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Általánosban: Csókolom ... néni!

Középiskolában: Jó napot, tanárnő!


(Gondolom, most is így van*, bár a mi időnkben a megszólításhoz gyakran még a "tovaris" is társult.)

*Kérdező a bizonyíték, hogy ezek szerint 2016-ban is ugyanúgy megy a csókolomozás.


Iskolaváltásnál szokott lenni az ugrás. (Akik ilyen 12 osztályosba és egyebekbe járnak, ott nem tudom, hogy a bánatban térnek át, ha már egyszer megszokták ott az egyiket.)


Minket is szépen kiröhögtek első héten középiskolában (maguk a tanárok is), aztán következő hétre már leszoktunk róla... Ahelyett, hogy inkább elmondták volna, mit várnak el. Végső soron ők akarják, hogy mit köszöngessen nekik az ember, ha őszintén a tanulókon múlna, azok a hátuk közepére kívánnák őket.


Szerintem itt az ideje áttérnetek magatoktól! Amúgy kinn, az utcán elég csak a férfiaknál jónapotozni, néniknek jó lesz a csókolom továbbra is...

2016. máj. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Általánosban a csókolom volt szokás. Amikor elmentem gimibe (másik város), ott már a jó napotra szoktattak minket. Az ismeretségi körömben lévő 6 éves gyerek azt nyilatkozta, hogy a suliban jó napottal köszön mindenki.


Amúgy hely és iskolafüggő is szerintem. A helyi középiskolában tavaly hallottam, hogy csókolomoznak a diákok, a városiban meg már az alsósok is jó napotot köszönnek.

Egyébként anyám kapott már olyan beszólást, hogy "micsoda városi gyereknek képzeli magát a jányod, bejön a boltba oszt még aszongya jónapot". A buszon is mondta rám egyszer 2 néni, hogy na ez biztos nem ide valósi, mert jó napottal köszönt, azt városi gyerekek szoktak.

2016. máj. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!