Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi az oka hogy egyes állatok...

Mi az oka hogy egyes állatok "kiskedvencek", mások meg egyáltalán nem?

Figyelt kérdés

Mitől ér többet egy kutya/macska, mint egy disznó/nyúl/csirke/marha?


Leszámítva ha egy kutya vakvezető vagy drogkereső vagy ilyesmi.


2016. ápr. 15. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Régi időkben az első házőrző volt, illetve a macska sok porta kelléke volt, úgy vélték figyeli az egeret/patkányt. A másik állatcsoport pedig haszonállatként szolgált máig. Ma már megdőlt az hogy egy állatot csak azért tartunk hogy levágjuk.

Peruban eszik a tengerimalacot, itt szeretjük, gondozzuk, a nyúl is már olyan hogy ahányan feldolgozzák, annyian kedvencként is tartják.

Kismalacot, csirkét is lehet tartani, kedvencként, bizonyos fokig taníthatóak, megfelelő módszerrel, idő ráfordítással.

2016. ápr. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A kutya és a macska társként lett háziasítva, a házinyúl, disznó, csirke és marha haszonállatnak amit a húsáért tartunk.
2016. ápr. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak tradicionális dolgok, a kutya hasznosabb volt nem a húsáért tartva (állítólag a ragadozó emlősök nem is olyan finomak, én nem tudom), de ahogy már írták, rengetegen tartanak nyulat házi kedvencként, s azért disznónál is előfordul, nem is csoda, mert igen okos és játékos állat. A csirke pedig szórakoztató, de én az intelligensebb jószágokat kedvelem, nekem patkányaim lesznek :) Nekem növény-, illetve mindenevők valók, de azért poénos kedvenc lehet egy kígyó vagy egy madárpók is, azok még tetszenek. Elég sok állatot lehet házikedvencként tartani (s van egy csomó, amit nem legális, pedig van, akit vonzana a dolog).
2016. ápr. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

Egyszerű: melyik hogy viszonyul az emberhez.

Ez egy komoly kérdés?!

Röhejes!

2016. ápr. 16. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"a kutya hasznosabb volt nem a húsáért tartva (állítólag a ragadozó emlősök nem is olyan finomak, én nem tudom), "

Vannak helyek, ahol a mai napig csemege a kutyahús.

2016. ápr. 16. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Titusztitusz ***** válasza:
A fő ok szerintem az az, hogy MI ÉPPEN AZ AKTUÁLIS DIVAT? Ha valakik elterjesztenék azt a divatot, hogy mondjuk "az aligátor tartás az új irányzat a házikedvencek terén", akkor a népek többsége elkezdené majmolni ezt az új irányzatot is, és minden második háznál aligátort tartanának házikedvencként...A divat az bizony nagy úr az "agynélküli", és önnálló személyiséggel nem rendelkező népek esetében...Ez mindig is így volt, és mindig is így lesz...
2016. ápr. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6


Moldova György: Krokodilok:

[link]

2016. ápr. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyszerűen másért tartja az ember. Van aki nyulat vagy malacot tart házikedvencként, és épp annyit ér neki mint másnak a kutyája. Csak éppen egyes állatokat kizárólag azért kezdett háziasítani az ember már eleve, hogy a teje, tojása, húsa táplálékként szolgáljon.

A kiskedvenc pedig inkább modern hóbort, régen például a kutyákat is kifejezetten házőrzésre, vadászatra, terelésre tartották, nem azért hogy legyen kit babusgatni.

2016. ápr. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!