Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Levélírás segítség.!?

Levélírás segítség.!?

Figyelt kérdés
Szépen szólva azt mondtam az osztályfőnökömnek hogy olyan tájszólással beszél németül, mint egy osztrák, havasi, alpokaljai, tehénpásztor. Most kötelező írnom egy bocsánatkérő levelet és segítséget szeretnék kérni, mégis mit írjak ebbe levélbe?

2016. márc. 18. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Tisztelt XY!


"Kérem fogadja őszinte elnézésemet az ekkor-és-ekkor megtörtént incidens kapcsán. Sajnos az életemben hirtelen felmerült stressz és gyász miatt az elmúlt időszakban sok olyat mondtam sok embernek, amit nem gondoltam komolyan, akkor fel sem fogván, hogy mennyire megbántottam őket. Még egyszer szíves elnézését kérem!

Köszönettel: XY"


Tehát: totál kamukéró, nem túl nyalis, de formálisabb, mint egy sima bocs, a bunkózásért pedig ködösíts pl. "életemben hirtelen felmerült stressz és gyász" egy kimondottan jó szöveg. Ne tud meg, hányszor blicceltem ki a középsulit anno :D Ja igen: a hatás kedvéért személyesen, szemlesütve add át neki, és ne fűzz hozzá kommentárt, csak "kérem, olvassa el". Így még el is hiheti, hogy őszinte:D


(egyébként respect a beszólásért, jót röhögtem:D)

2016. márc. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm:D még várnám a további segítségeket:D
2016. márc. 18. 15:37
 3/4 Kései Sirató ***** válasza:
Az első válaszoló tökéletesen megfogalmazta, úgy hogy gyorsan kezdj is hozzá!
2016. márc. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Anton Chigurh válasza:
'Tschuldigung, he! Aba Oida! Ehrlich! Kann passier'n, oda? Wos host g'docht? I hob via Stress g'hobt! :D
2016. ápr. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!