Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy fogalmazzak meg egy...

Hogy fogalmazzak meg egy ilyen levelet?

Figyelt kérdés

A lényeg az, hogy az egyik ismerősöm megadta egy olyan hölgy e-mail címét, aki tudna nekem segíteni kapcsolatba lépni valakivel, talán egy találkozót is tudna szervezni. Mit írjak a levélbe, milyen legyen a hangnem stb.?

(Ő felnőtt, családja van, én viszont csak 17 éves vagyok, nem tudom, hogy ez befolyásolja-e pl. a megszólítást.)

Aki írt már hasonló levelet, az írjon, fontos és sürgős lenne, mivel az e-mail cím tulajdonosa a napokban találkozik azzal, akivel kapcsolatba szeretnék lépni!



2014. júl. 8. 15:49
 1/3 anonim válasza:

Szerintem mindenképp legyen magázódó a megszólítás. A levél hangvétele pedig udvarias. Tisztelettudó. Mivel ugye szívességet szeretnél kérni :) És egyébként sem árt az a másik ember felé.. :DD manapság pláne.


A levélbe mit írj? Attól függ hajlandó vagy-e az alkalmazkodásra, vagy már van konkrét ötleted, mikor szeretnél találkozót. Azt gondolom, hogy a találkozásra felkért fél dönthessen szabadon az időpontról. Szerintem így fair. :)


Ez most eléggé ködösre sikeredett. Mert nem értem pontosan mi a téma :)

Sok sikert hozzá!!

2014. júl. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én úgy írnám, hogy


"Tisztelt Asszonyom, xy-tól kaptam a címét, és a segítségét szeretném kérni..."

2014. júl. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat! :)

Direkt írtam kicsit "ködösen", nem akartam leírni, hogy kivel szeretnék találkozni.

2014. júl. 10. 10:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!