Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mihez kötött a "napszaknak...

Mihez kötött a "napszaknak megfelelő" köszönés?

Figyelt kérdés

Az időhöz vagy a sötétedéshez?


Mert olyan fura, mikor délután 5-kor "jó estét"-tel köszönnek, csak mert sötétedik. Nyáron meg este 8-kor "jó napot". Van valami szabály erre?


2016. febr. 18. 17:01
 1/7 Senia válasza:
100%
Nekünk anno az iskolában (vendéglátós) úgy tanították, h oan 9-ig, 10-ig jó reggelt... utána jó napot...és 6-tól jó estét az elfogadott köszönési mód...
2016. febr. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Én meg úgy tudom, hogy reggel nyolcig van "Jó reggelt kívánok", utána "Jó napot kívánok", de az este kívánás időpontját nem tudom, bár én nyáron este nyolckor már estézni fogok a világosság ellenére, de már hétkor is.
2016. febr. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Nem nagyon, mert igazából nincs is éles határvonal a különböző napszakok között. Illetve egy, a dél, de mi meg nem köszönünk jó délelőttöt-tel vagy jó délutánt-tal :D Bevett szokás, hogy Jó reggelt pirkadattól kb. 9-10-ig, utána jó napot addig, amíg a nap fenn van, utána jó estét, és sötétben, elbúcsúzáskor köszönünk el jó éjttel.


Angolok pl. a Good morning-ot dél-ig használják, utána Good afternoon-t köszönnek, náluk éles határvonal ilyen szempontból a dél.

2016. febr. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Senia válasza:
De pl ezt is a helyzet adja...amikor szállodában dolgoztam...ott 10-ig volt reggeli....azt ha vki fél 10kor jött le annak jó reggelt kívánok....de ha fél 10kor bemegyek az aldiba ott jó napot....
2016. febr. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

Nekem pl. a Jó reggelt az kb. 2-3 órával az ébredésem utáni időszakra esik, utána már "elindult" a napom, tehát jó napottal köszönök.

Ez akkor volt érdekes, mikor 24-ben dolgoztam, aztán reggel hazaérve feküdtem le aludni. Délután 3-kor kelve meg fura volt másoknak, ha Jó reggelt-tel köszöntem :D

2016. febr. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 komandante válasza:

Jó reggelt: 00.00-10.00

Jó napot: 10.00-18.00

Jó estét: 18-00-00.00

*kívánok

2023. márc. 3. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
MÁV-nál régen a szolgálatot befejezőknek napszaktól függetlenül "jó éjszakát" járt.
2023. márc. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!