Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A "kívánok" korrekt köszönés?

A "kívánok" korrekt köszönés?

Figyelt kérdés

A szomszédomnak mindig köszönök, hogy "jó napot kívánok", mire ő "kívánok".

Engem ez irritál, de lehet, hogy én vagyok túlérzékeny.

Ő kb. 60 nő, én 40 nő.

Annyira lekezelőnek és udvariatlannak érzem, hogy gondoltam, legközelebb maradok én is a kívánoknál.

Mondjuk talán nem ide tartozik, de mi albérlők vagyunk, és az ideköltözésunkkor elég lekezelően viselkedtek velünk. (Mert mint tudjuk, csak a háztulajdonos ember.)


2016. jan. 15. 16:18
 1/8 Sunshinedoll ***** válasza:
10%

Nekem is elég furán hangzik. Mit kívánsz, vénasszony? Jó napot? Jó reggelt? Egy f-szt? Palacsintát?

Meh, furák ezek az öreg nők :D

2016. jan. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem korrekt, de nem feltétlenül sértés. Ne legyél komplexusos, valószínűleg ő ilyen jópofaságnak szánja. Ha sértegetni akarna, akkor egyszerűen süketnek tettetné magát és nem válaszolna, nálunk van ilyen a házban, az se előre, se vissza nem köszön :D
2016. jan. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az első válaszon jót nevettem.

A másodikra: nem jópofán szokott válaszolni, hanem mint akinek kb. beletörik az állkapcsa a válaszba. Amúgy az meg tényleg egy külön kategória, a "se előre, se hátra" nem köszönők, olyannal is találkozom.

Valószínűleg itt ragadtam egy másik korból, plusz van némi népnevelői hajlamom, de ritkán hagyom ki a ziccereket.

2016. jan. 15. 17:09
 4/8 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg, hogy mit. Vagy válaszold, hogy hasonlót.
2016. jan. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én a magam részéről suttyóságnak, hányavetiségnek tartom az ilyesmit. Férfiember lévén az idősebb férfiakat mindig "jó napot kívánok" köszöntéssel üdvözöltem/üdvözlöm, nem szeretem az ennyire hanyag köszönést, még ha rövid is. Bár elég sok fiatal is van, aki csak odaveti az idősebbeknek, hogy "kívánok", de egyébként meg kb. 1 másodperccel több odatenni elé, hogy "jó napot/reggelt stb.", aztán a másik fél igényszintjétől függ, hogy hogyan fogadja. Annyit tehetsz, hogy megpróbálod figyelmen kívül hagyni a taplókat, ha visszaszólnál, akkor abból lenne a baj.
2016. jan. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Műveletlen, trehány ember köszön így.
2016. jan. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
90 éves (szóval nem feltétlen modern nézeteket valló) nyelvészeti tanárom szerint ez normális, mert a köszönések mindig rövidülnek (a szia is a szervuszból jött, az meg a servus dominumból vagy miből, nem tudok latinul).
2016. jan. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Oké, akkor én is lerövidítem, legközelebb kívánokozok. Meglátjuk, mit szól. :-)
2016. jan. 18. 18:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!