Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Amikor 2 ajtó van egymás...

Amikor 2 ajtó van egymás mögött, hogy szokás egy nőnek kinyitni?

Figyelt kérdés
Mármint, ha az első ajtót kinyitom neki akkor ő bemegy rajta de neki kell kinyitni a 2. Ajtót. Vagy menjek be én előre, tartsam nyitva az első ajtót, majd a másodikat is? :D hülye kérdés lehet de udvarias akarok lenni
2016. jan. 28. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Amennyiben ez a szitu egy étteremnél van, akkor te mész be mindkettőn először, a nő jöjjön utánad. Más esetben pedig szerintem az első ajtón engedd be, a másodikat nyissa ki ő. Ha tartod a két ajtót akkor ott lehet, hogy intim közelség is lenne, az meg már nem "udvarias".

Nem tudom mit ír 2 ajtóra a protokoll ilyenkor. :) De majd mások kijavítanak ha nem jó.

2016. jan. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha tartom az ajtót éa beengedem előre az már nem udvarias? Ajjaj, pedig ezt sokat szoktam :D
2016. jan. 28. 19:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem, te 2 ajtóról kérdeztél. Én meg arra írtam. Elsőn beengeded, másodikat nyissa ki ő. Ha nincs hely a két ajtó között bőven kettőtöknek.
2016. jan. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Segítene, ha leírnád, hogy ez hol van.

Étterem? Szórakozóhely? Lépcsőház?

Étteremnél, szórakozóhelynél a férfi megy elől mindig. Hogy "ő kapja az első pofont" :) Ha te vagy a házigazda, akkor is mehetsz előre. Szólsz, hogy mutatod az utat.

Más esetben, ha a nő is tisztában van az illemszabályokkal, akkor megáll a második ajtó előtt és megvárja, hogy azt is kinyisd neki. De ha közvetlenebb, lazább a viszony, akkor nyilván nem fogja megvárni, és ő is ki tudja nyitni.

Vagy ha pl. az első ajtó befelé nyílik, akkor nyitod, belépsz, megfogod, amíg a nő belép, aztán nyitod a másodikat.

2016. jan. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem ismerős, pl egyetemen. Csak szeretek kedveskedni legalàbb ennyivel hogy kinyitom a nőknek az ajtót, de kellemetlenül éreztem ma magam, hogy nem tudtam mind a kettőt kinyitni :D
2016. jan. 28. 20:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne érezd magad kellemetlenül. Ha nem vár meg a másodiknál, akkor nem tudod azt is kinyitni neki.
2016. jan. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!