Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Létezik olyan illemszabály...

Létezik olyan illemszabály telefonáláskor, hogyha a hívott fél nem veszi fel, akkor hányszor lehet hívni?

Figyelt kérdés
Például engem megilyeszt,ha valaki fél óra alatt 5-ször hívott.Azthiszem ilyenkor,hogy valami baj történt.És amikor kiderül,hogy egy egyszerű dolog miatt keresett,akkor dühös vagyok.

2015. dec. 20. 16:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Illemszabály nincs rá, de a jóérzés (ami egy íratlan illemszabály) szerint max. másodszor hívhatod (hátha az első félrement, rosszul tárcsáztál).
2015. dec. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nincs illemszabály, mert annyi eset van, hogy nem érdemes szabályban gondolkodni. Éppen ezért azon sem érdemes dühösnek lenni, ha más másképpen gondolja. A főszabály, hogy ismered kit hívsz, ismered a szokásait, elfoglaltságát, stb. Gondolj arra, hogy miként reagálnál, ha téged hívnának és eszerint cselekedj. Mindig a helyzet dönti el. Amit mégis tehetsz, ha eléred, a köszönés és bemutatkozás után az első kérdés, alkalmas-e az időpont beszélgetésre. Röviden: felderíted a terepet és alkalmazkodsz. Ha sürgős és fontos, ezt közlöd rögtön.
2015. dec. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon szituációfüggő: házat akartam venni, az ingatlanosnak el kellett volna valamit intéznie, azt nem tette meg, én meg bedühödtem és 30 percen át kétpercenként hívtam.

Semmi szégyenérzetem nem volt emiatt. Mondjuk hatásos sem volt, de az egy másik történet. :)

2015. dec. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem 3 a maximum.
2015. dec. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elég szituációfüggő. Én többször hívok embereket, ha megbeszéltük vagy sürgősen szükségem van segítségre, akármilyen "piszlicsáré" dologról van szó. De most azért, hogy csak csevegjünk stb., azért már sok, ha vki 3-nál többször hívja a másikat.
2015. dec. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!