Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi az illemszabály, ha levest...

Mi az illemszabály, ha levest szedek? Fel kell emelnem a tányért az edényhez, vagy sem?

Figyelt kérdés
2012. máj. 8. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem ez mindegy illem szempontjából, ha csak nem valami miniszterelnökkel ebédelsz. Én sem tudom, szerintem egy átlag ember sem fogja tudni, ezért mindegy szerintem.

Ha messze van akkor emeld oda, ne csorgasd el. Így logikus. Ha meg közel van a kondér :D akkor csak told mellé. Jobbat nem tudok tanácsolni :D

2012. máj. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kösz! :)
2012. máj. 8. 13:03
 3/6 anonim ***** válasza:
2012. máj. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem teljesen mindegy, hogy mit írnak az etikett/protokoll szak- és tankönyvek. A lényeg, hogy úgy szedd a levest, hogy az abroszon ne maradjon nyoma. Hiába tartod be az etikettet és nem emelgeted/tologatod a tányérodat, ha mégis mellémegy, téged néznek neveletlennek. Egyébként az ilyen szabályoknak a mindennapi életben nincs jelentőségük, az ún. "nagy protokollban" meg árgus szemek figyelnek, hogy mindent úgy csinálsz-e ahogy kell és rögtön közbelépnek, azaz segítenek, ha melléfogni készülsz.
2012. máj. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Te hajolsz oda és nem szürcsögsz.
2012. máj. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha pedig szeded, akkor a tányért emeled a tálhoz. Ezért van alatta a kistányér.
2012. máj. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!