Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kéz csók vagy jó napot?

Kéz csók vagy jó napot?

Figyelt kérdés

17 éves fiu vagyok.

Tanárnőnek találkozáskor jó köszönés az hogy "Kéz csók tanárnő!"? Vagy inkább elköszönésnek jobb ?

Vagy esetleg valami nagyon jó köszönést írnátok? Nagyon uriember szeretnék lenni a szemében.


2015. nov. 25. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ez a "kézcsók"-ozás túl régies, és szerintem még ő érezné magát kínosan. Miért akarsz annyira "úriember" lenni a szemében? Bele vagy zúgva? Felejtsd el, semmi esélyed. Köszönj neki rendesen, udvariasan "jó napot kívánok"-kal, mint bárki másnak.
2015. nov. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De ez a Jó napot kívánok már unalmas.

Valami sokkal jobb kéne

2015. nov. 25. 21:53
 3/6 anonim ***** válasza:

ha lazán mondod akkor teljesen jó a kézcsók

amennyibén rágörcsölsz tényleg szarul hangzik

viszont ahogy mondtad inkább elköszönés

2015. nov. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

A "kézcsók" ebben a formában egyáltalán nem jó, ez már túl laza. Ezt egy törzsvendég megengedheti a presszóban a pultos kisasszonynak, de nem egy diák a tanára felé.


A "kezicsókolom" sem megfelelő, az túl gyerekes.


Rendesen kiartikulálva "kezét csókolom" vagy "kezeit csókolom" lenne a legjobb. Ez teljesen illedelmes, de kicsit kedveskedve humoros is, mert már nagyon kevesen köszönnek így.


Jó köszönés még a "Tiszteletem, tanárnő!".


A Jó napot-ot meg lehet cifrázni "Szép jó napot kívánok!", "Szép napot kívánok!" elköszönéskor meg "További szép napot!" satöbbi.

2015. nov. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tiszteletem Tanárnő!


Jól hangzik, köszönésnek megfelelőnek gondoljátok?

2015. nov. 26. 20:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Sok hülyeséget olvashatsz itt. A "Tiszteletem" rémes, a kommunista káderek kedvenc köszönése. A válasz rá: Akkor mutasd is ki !! A gyűlölt munkásőrök is így köszöntek a házmesternek, mert olyan "új" volt.

A jó napot kívánok "hivatalosan" elfogadott ugyan, de a mi közép-európai kultúrkörünkben egy kissé nyersnek hangzik egy nővel szemben.

Egy diák a tanárnőjének csakis Kezeit csókolom-mal köszönhet. Az osztrák "Küss' die Hand" magyarosodott változata. Ha hozzáteszed, hogy: tanárnő, az olyan, mintha rászólnál: Hé, ez neked szól !!! Idétlen és parasztos.

Úriemberré az egyszerű és udvarias "Kezeit csókolom" tesz.

2015. nov. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!