Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti nem érzitek felháborítónak...

Ti nem érzitek felháborítónak Petőfi Nemzeti dalának azt a részét, ahol sehonnai bitang embernek nevezi azt aki nem hajlandó az életét feláldozni a földért? 20f

Figyelt kérdés

Az én családomban sokan vagyunk, akik elhagyták magyarországot. Akadnak akik önszántukból és vannak akik pedig a Hitlerista rezsim miatt annak idején kényszerből.


Ők nem akartak sínylődni vagy rosszabb esetben meghalni.


Én személy szerint szintén arra készülök, hogy elhagyjam ezt a helyet. Viszont emiatt nem érzem magam sehonnainak, főleg nem bitang embernek. Sőt, én azt sem ítélem el, ha valaki inkább annak idején hallgatott vagy behódólt és ezzel az életét védte - mondjuk 56 ban- mivel csak egy életünk van és szerintem az az egy dolog ami a legfontosabb. Nem pedig bizonyos földi eszmék...


Azonban, amikor ezt elmondtam a tanárnak áltlánosban, az kiakadt és egyest adott nekem.... mi a véleményetek erről?


20f


2015. nov. 16. 17:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
#10 Azért picit kínos, ha ezt egy 20 éves embernek magyarázni kell.. úgyhogy szvsz jogos volt az egyes.
2015. nov. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Igazad van, de ez nem az ő hibája, hanem az oktatásé. A hazug híradásé, a tudatlanságban tartásé, stb. https://www.youtube.com/watch?v=bPl9URPhoxk
2015. nov. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

>> nem az ő hibája...


Persze, ezt hallotta állandóan otthon, vagyis ebben a sehonnai bitang környezetben nőtt fel és vált ilyenné.

2015. nov. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

1. Petőfi bizonyította, hogy komolyan gondolta amit leírt.

2. Ha nem kelsz a hazád és a nemzeted védelmére, amikor fenyegetett helyzetben van, pedig fizikailag képes lennél rá, nyilvánvaló, hogy nincs erős kapcsolatod sem az országgal, sem a nemzettel. Ez a sehonnaiság definíciója.

3. Az élet önmagában szart sem ér. A minőség ad neki értéket.

2015. nov. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Figyeljük csak meg a kérdés részleteit.


Mert nem biztos, hogy a kérdező magyar, és azért nem érti; máshol van a hazája.


Kis betűvel írja Mo. nevét, nem hívja hazájának, csak "helynek".

Nem érez sorsközösséget velünk. Szíve joga. Neki földi eszmék nem fontosak, csak a saját élete.


Ez valahogy inkább az állatok lelkiismeret nélküli életéhez hasonlít, ha nem tévedek. A tudattal együtt jár az elvont gondolkodás, a lelkiismeret, és a személyesnél tovább mutató elvek is. De lehet, hogy az ő családjában -ahogy írja- ez nem így van.

2015. nov. 23. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ebben az a legjobb, hogy az egész egy póz volt Petőfi számára. Tanultam irodalmat elég mélyen, irodalmároktól tudom. Komolyan az történt, hogy elment katonának, hogy jaj, de jó buli lesz, és amikor rászóltak, hogy igazítsa meg a gallérját, elrohant, mint vmi hisztériás ovis kislány, hogy neki ne szóljanak be... :D.


Amúgy én sem értek ezzel egyet, nem hiszem, hogy vki azért rosszabb ember lenne, mert az élete fontosabb neki, mint a hazája.

2015. dec. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

# 16


"Ebben az a legjobb, hogy az egész egy póz volt Petőfi számára."


Persze. Azóta is ott pózol egy ismeretlen tömegsírban a segesvári csatamezőn. Mondd, te normális vagy?

2015. dec. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Komolyan az történt, hogy elment katonának, hogy jaj, de jó buli lesz, és amikor rászóltak, hogy igazítsa meg a gallérját, elrohant, mint vmi hisztériás ovis kislány, hogy neki ne szóljanak be... :D. "


Azért halt hősi halált katonaként Erdélyben.

2015. dec. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!