Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ti nem érzitek felháborítónak...

Ti nem érzitek felháborítónak Petőfi Nemzeti dalának azt a részét, ahol sehonnai bitang embernek nevezi azt aki nem hajlandó az életét feláldozni a földért? 20f

Figyelt kérdés

Az én családomban sokan vagyunk, akik elhagyták magyarországot. Akadnak akik önszántukból és vannak akik pedig a Hitlerista rezsim miatt annak idején kényszerből.


Ők nem akartak sínylődni vagy rosszabb esetben meghalni.


Én személy szerint szintén arra készülök, hogy elhagyjam ezt a helyet. Viszont emiatt nem érzem magam sehonnainak, főleg nem bitang embernek. Sőt, én azt sem ítélem el, ha valaki inkább annak idején hallgatott vagy behódólt és ezzel az életét védte - mondjuk 56 ban- mivel csak egy életünk van és szerintem az az egy dolog ami a legfontosabb. Nem pedig bizonyos földi eszmék...


Azonban, amikor ezt elmondtam a tanárnak áltlánosban, az kiakadt és egyest adott nekem.... mi a véleményetek erről?


20f


2015. nov. 16. 17:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Hát ehhez a Petőfi-vershez mit szólsz ? Hülye aki írta ?


Százszorta inkább éltedet

Tagadd meg, mint magad;

Hadd vesszen el az élet, ha

A becsület marad.

2015. nov. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen, de én inkább az életemet mentem. nem érdekel hogy utána becstelennek bélyegzenek ha még élek :)


persze király ha ő így gondolkodott, de ne utasítson mást ilyenekre. ez az ő élete és az ő saját világnézete.

2015. nov. 16. 17:59
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Figyelembe kell venni a kort és politikai mozgalmakat a magyar függetlenség elérésére. Petőfi ebben a korban élt, hevülékeny TBC-s fiatalember volt felfokozott érzelmi-indulati élettel. Az akkori nemzetállamok a függetlenséget akarták (érdekes, hogy ez a szlovák-horvát ősökkel rendelkező ember mennyire magyarnak tartotta magát !!) és ez a hangvétel harcos, forradalmi, buzdító volt. Szent eszmék, őrült szerelmek, borgőzös állapot, művészi kifejezésmód, kevés gyakorlatiasság és csekély megfontoltság. Úgyhogy nem erkölcsileg, hanem művészileg kell megítélni.
2015. nov. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
18%
Én nem áldoznám az életemet a hazámért, az biztos, és most, hogy írtad tényleg kicsit rosszul esik.
2015. nov. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

#3 "Úgyhogy nem erkölcsileg, hanem művészileg kell megítélni."


Ez a megállapítás így nem állja meg a helyét. Ez igenis egy erkölcsi alapvetés is, ráadásul a leghitelesebb személytől, aki maga is ezen elvek alapján élt és halt.

2015. nov. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

De errol szol a nacionalizmus...


Peldaul a nacizmus meg a nem-arjakat itelte el. Nem kell minden eszmet a sajatodkent vallani.

2015. nov. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Na de nem utasít senki sem arra, hogy feláldozd az életed. Főleg nem a jelenlegi rendszerben.

Petőfi pedig a művészi önkifejezés jegyében írta ezt, nem pedig törvényként.

A tanárod talán azért akadt ki, mert a stílus nem volt megfelelő, ahogyan a véleményedet közölted.

Szerintem egyébként mi nem is érthetjük meg igazán Petőfit (sem) mert nem éltünk abban a korban, nem tudjuk átérezni igazán.

2015. nov. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Jól értem, te húsz éves férfi létedre azon pörögsz, hogy miért kaptál egyest általánosban???
2015. nov. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"persze király ha ő így gondolkodott, de ne utasítson mást ilyenekre. ez az ő élete és az ő saját világnézete."


Nem utasított senkit se, csak megmondta, hogy milyen gyáva ember az, aki a hazájáért és a SZERETTEIÉRT , inkább elmenekül és magára hagyja őket! (külföldi kivándorlás nem számít annak, ha csak nem a feleségedet hagyod hátra a 3 éves gyerekkel stb.)


"mivel csak egy életünk van és szerintem az az egy dolog ami a legfontosabb. Nem pedig bizonyos földi eszmék... "


Mondjuk nekem a család, barátok a legfontosabb dolog az életben, de te csak magaddal foglalkozz.

2015. nov. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
"egy életünk van és szerintem az az egy dolog ami a legfontosabb" Sajnos nem így van. A gerinc, a tartás, az a legfontosabb.
2015. nov. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!