Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Etikett szerinti ajtónyitás...

Etikett szerinti ajtónyitás két ajtó esetén?

Figyelt kérdés

Ha két ajtó van, akkor azt az etikett szerint hogyan kellene kinyitni?

Egy kifelé nyíló nehéz ajtó, majd egy lépés távolságra ismét egy kifelé nyíló ajtó, ami viszont már könnyebb szerkezetű. Férfiként, hogyan érdemes ezt a helyzetet megoldani, ha egy hölgy is van velünk?



2015. nov. 3. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha privát lakásba vezet, akkor elöször kinyitod mindkét ajtót és utána elöreengeded a nöt.


Ha nyilvános hely, akkor ugyanigy kinyitsz minden ajtó és te mégy be elöre.

2015. nov. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)


Nyilvános hely, viszont a problémám az, hogy az első nehéz ajtót kinyitom, azt muszáj tartanom, mert ha elengedem, akkor egyből becsukódna, már a súlyánál fogva is. :-/ Így viszont ki szoktam nyitni, megvárom még bemegy a hölgy, majd utána vagyok meglőve, bemegyek utána én is és akkor rögtön még egy ajtó van. Akkor ott meg kellene állnia a hölgynek, még én kinyitom a második ajtót neki és előre engedni őt, majd én becsukom az ajtót?


Ha viszont az épületből jövünk ki, akkor hagyni szoktam, hogy ő nyissa ki a könnyebb ajtót, előre megyek és én nyitom ki a nehezebb ajtót, megvárom még kimegy és utána becsukom.

2015. nov. 4. 07:27
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyilvános helyre sosem a nöt engedik elöre, hanem a feérfi az, aki elsönek belép.

Ennek az az (eredeti) oka, hogy így tudja megnézni, biztonságos-e a hely, van-e szabad asztal és csak akkor vezeti be a nöt, ha nem fenyegeti veszély. Viccesen úgy mondta régen egy tanárunk, hogy azért a férfi megy elöre, hogyha sörösüvegek repülnek, ne a nöt csapják fejbe:)


Tehát ilyen esetben a két ajtó között vana nö és te mégy elöre.

2015. nov. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Na, és három ajtó esetén ? :))
2015. nov. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!