Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Házi riasztót akarok építeni....

Házi riasztót akarok építeni. Hogyan kezdjem el?

Figyelt kérdés
Vettem egy IP kamerát, megtetszett, és most szeretnék építeni egy kis gépet, ami e-mailt küld nekem, ha kinyitották az ajtót. Nem tudom hol vegyem meg hozzá az érzékelőt, illetve azt a kis méretű hálókártyát, ami kell hozzá, hogy az e-mailt elküldje nekem. Lehet inkább készen kellene vennem, de van ilyen? Ami wifin keresztül kommunikál?

2014. dec. 18. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez mókának nagyon jó, de tartsd észben, hogy hamis biztonságérzetet kelt, ami hosszú távon több kárt okozhat neked, mint hasznot. Én Raspberry Pi-ből csinálnám amúgy, de az az egyetlen kis méretű számítógép, amit próbáltam már.
2014. dec. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 TappancsMancs ***** válasza:

Lehet hogy érdemesebb lenne venned hacsak nem kened vágod az összes dolgot ami kell hozzá. Vanni van már nálunk is minden ezekből igazából választanod sem lesz egyszerű. Nagyjából pár 10e Ft-ból meglenne. De nyilván függ az ár egyrészt a minőségétől másrészt hogy miből hány db-ot tennél fel. Pl nyitáshoz kell egy érzékelő ami minimum ugye 1 db, de ha van ablak/ablakok akkor oda is kell tenni. A wifi feltörhető szerintem ezekhez jobb egy kábeles összeköttetés.


Ami kb kelleni fog hozzá:

- érzékelő-k

- kis számítógép

- net kapcsolati dolgok (kártya, előfizetés, net bevezetése a házba, akármi)

- kábelek

- hálózati + akkus ellátmány (vagy csak akkus)

- ki-be kapcsolási konzol

- beszerelés kellékei


Nyilván fontos az is hogy ahol és ahogy befut hozzád az internet az se legyen hozzáférhető, mert ha simán elvágják a netkábelt semmit se ér az egész. Ezért érdemesebb mindent összevetve alaposan tájékozódni árakról, kütyükről megoldásokról.


pl


GSM SIM kártya használatával, SMS, MMS és e-mail küldésére alkalmas otthonőrző kamera,mely mozgás észlelésekor riasztó jelzést és képeket küld az Ön telefonjára, vagy e-mail címére.


29889.- Ft.


[link]


A GSM SIM helyett én ha létezik GPS kapcsolatra esküdnék mert a nem kapcsolatot nem tudják megpiszkálni.

2014. dec. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 TappancsMancs ***** válasza:

*

ék mert a nem kapcsolatot neT* tudják megpiszkálni.

2014. dec. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 TappancsMancs ***** válasza:
:D a javítást is elírtam :P
2014. dec. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!