Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Reggel bemegyek a munkahelyemr...

Reggel bemegyek a munkahelyemre, s rendszeresen nem köszönnek vissza. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A munkahelyem iskola, a tanári az, ahová belépek. Nemcsak nekem nem köszönnek vissza, többen is így járnak.
2007. nov. 7. 21:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%

Szia!

Szerintem egyszer probald ki, te erjel elsonek ,es te se koszonjel azoknak akik neked nem koszonnek!

2007. nov. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hihetetlen, hogy már az iskolákban, ahol pedig a jövő generációit "nevelik", már ott is felüti fejét a manapság divatos ÁLTALÁNOS FLEGMASÁG ÉS NEVELETLENSÉG.

Én mondjuk azt tenném, hogy odaállnék a kollégám elé, a szemébe néznék és mondanám: "Jó reggelt kívánok", vagy "szervusz" vagy akármi. Akkor nem tudna kitérni. Velem is volt ilyen, akkor még azt is hozzátettem, hogy: "köszöntem". (ha még mindig nem köszönne vissza)

2007. nov. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg fennhangon köszönj vissza magadnak, ilyesformán:


Jó reggelt!

(nincs válasz)

Neked is jó reggelt Kati (vagy ahogy hívnak)!

2007. nov. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%

Két lehetőség van, vagy nem köszönsz te sem, de ezzel ugyanoda süllyedsz, vagy kitartóan köszönsz és leszarod őket. De jó ötleteket kaptál, szólítsd nevén őket reggelente, mindig valamelyiket, nézz a szemükbe, érj hozzájuk, vagy köszönj vissza magadnak.

De tényleg szomorú, hogy ez van.

TAlán fennhangon megjegyezhetnéd, hogy jó, hogy ilyen etikátlak illemtelen emberek nevelik a jövő nemzedékét.

2007. nov. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Leirtak az elottem szolok amire gondoltam es igen, oda kell menni es bele kell koszonni az arcukba. Istenem mekkora bunkok!

En is tanito akartam lenni azert, mert nekem is sok szar tanarom volt. Aztan rajottem mikor eljutottam a masodik rostaig, hogy azok az alanyok irjak ott a tesztet akik az en tanaraim is voltak...ugyanolyan tahok lesznek es elveszik a gyerekek kedvet a tanulastol....

Az a baj, ha nok dolgoznak tobben, hogy akar meg ki is kozosithetnek. Remelem sikerul megoldanod...jo olvasni, hogy elofordul meg olyan tanar akibe szorult nemi intelligencia.

Sok szereto tanitvanyt kivanok es szerencset!

2007. nov. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
96%

mosolyogj a világra és az visszamosolyog rád!


tudom, nehéz, de ha a köszönésed még nem olvasztotta ki szívük fagyosságát, semmiképp se add fel! ha tudsz, napközben is legyél kedves, figyelmes munkatársaid felé, fordulj feléjük érdeklődve és előbb-utóbb meglátják benned és magukban is az embert. kólaautómata helyett érdemes megpróbálni napnak lenni, ami sugarával melegíti a megfagyott faágat és a napraforgót egyaránt.

2007. nov. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

a reggeli időpontban, lehet még nem ébredtek fel ezek a "nem köszönő" emberek --nem védem őket--mert amit tesznek valóban a "bunkóság" közönbösség jele

gondolkodjunk el most ezen!!

nézzük meg a másik oldalát, engem miért zavar, ha a másik nem köszön? hm?

az pedig ne vigasztaljon, hogy a másiknak sem köszönnek, őket is zavarja a nem köszönés?

nos feldobtam a labdát kiváncsian várom kinek mi jut eszébe!

kellemes ünnepeket!

2007. dec. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
köszönj másodjára is,ha nem köszönnek,és egyre hangosabban!!! És ha már Te mész be elsőnek,nehogy ne köszönj vissza nekik,mondjad csak,hogy szépjó reggelt-akkor is,ha nem köszön az,aki bejön. És ettől nagyon boldog leszel,mert arra gondolhatsz köszönés közben "én egy jó,illemtudó,kedves és vidám ember vagyok!" sok sikert!
2007. dec. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
97%
Szerencsére nem minden tantestület ilyen. Mi kicsi iskola vagyunk, a légkör mondhatni, családias. Mi szoktunk köszönni egymásnak. És a gyerekek is köszönnek rendesen.
2008. jan. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
75%
Szerintem ne vedd annyira a lelkedre. Ha peldaul csak harman vannak egy irodaba, akkor tenyleg eleg nagy neveletlenseg nem visszakoszonni, de ha mar mondjuk tizenoten, akkor a legtobb helyen nem szoktak korusban mondani jogy: jo reg-gelt ki-va-nunk Margit neni.
2008. máj. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!