Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Képtelen vagyok a szocializáló...

Képtelen vagyok a szocializálódásra, hogyan próbálkozhatnék az embereknél?

Figyelt kérdés
Mindígy egyedül voltam nagyrészt és nem tudtam elsajátítani azokat a bizonyos szociális képességeket amik ahhoz szükséges hogy normális emberi kapcsolatokat legyek képes létre hozni és mindíg voltak ezzel gondjaim. 2 embert merek a barátomnak nevezni de velük is csoda hogy találkoztam. 16 vagyok lány vagyok és a 9 évfolyamot járom épp mert évet kellet ismételnem és nem szólok hozzá senkihez kivéve ha kérdeznek vagy én vagyok valamilyen információnak a hiányában és igyekszem megtudni másoktól azt amit én nem tudok de amit ők meg igen de még így is vannak akiknek nem vagyok szimpatikus, pedig azon kívül hogy ülök a helyemen és nézek ki a fejemből vagy átnézem a tanagyagot nem csinálok semmit, sőt valaki még azt mondta hogy látszik rajtam hogy nagy az egóm holott meg igazából meg semmi önbecsülésem sincs jelenleg magamban meg nem is értem hogy miért mondta rám ezt holott a szem kontaktust se merem gyakran felvenni az emberekkel. Elegem van abból hogy minden nap azon sírok hogy nem tudom mit és hogy rontok el mindíg és hogy miért nem szeretnek engem, pedig tényleg nem csináltam semmit, ha így vona akkor meg érteném de most nem tettem semmi rosszat se és nem értem miért miért miért mikor nem csinálok semmit se...segítség..
2015. szept. 15. 18:22
 1/3 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem kezd el sportolni valamit, aki a legjobban tetszik, de fontos, hogy közösségben lehessen csinálni. Sport közben felszabadultabb az ember, és olyan társakkal van együtt, akikkel közös téma és érdeklődés maga az adott sport. Könnyebb lesz beszélgetni velük, ami előbb-utóbb az iskolára is igaz lesz. Nem muszáj, hogy egyidősek legyetek, én is rengetegmindent tanultam az idősebb sporttársaktól.
2015. szept. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

Megértem a problémádat kérdező. Hasonló a beállítottságom mint neked sőt nekem szociális fóbiám van amiről papírom is van. Én erre azt csináltam hogy jól kigyúrtam magam.


1-es válaszoló.! :) kaptál tőlem egy zöld kezet mert bizony nagyon igazad van. Ezt a fóbiát csak segítséggel lehet legyőzni de ehhez el kell indulni.

2015. szept. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, ezt a problémát az ember kicsi korában "gyűjti be". Kommunikációs zavar, úgy érzed, mások nem kíváncsiak a mondandódra, mert kiskorodban nem volt ebben részed. A többieket azért "zavarod", mert nekik nincs ilyen problémájuk, nem is értik, ezért azt gondolják, azért nem szólsz hozzájuk, mert lenézed őket. Ha csak akkor kérdezel, ha valamit nem tudsz, ez látszólag őket igazolja (valójában egyáltalán nem!), ezért önzőnek hisznek. És sajnos nem tudod elmondani nekik, hogy éppen fordítva van. Mert ezt nem közvetlen szavakkal kell elmondani.


Valóban nincs más út, közösségbe kell kerülnöd. Keres olyanféle tevékenységet, amiben jó vagy. Menj oda, a vezetőtől kérj segítséget (mondd nyugodtan, hogy te nehezen tudsz beszélgetést kezdeményezni, de szívesen társulsz bárhová - és ezt tedd is meg). Ha a csoportban teljesítesz, szükségük lesz rád. Ez a kezdet, innentől nekik érdekük, hogy ott maradj, ezért tenni is fognak. Neked csak rá kell vezetned őket, hogy a beszélgetésben segítsenek. Bátran mondd, hogy ez neked nehéz. Az őszinteséget csak a bunkó emberek használják ki, az értelmes jó szándékúaknak szimpatikus és ezzel máris a cél felé haladsz. Sajnos soká fog tartani, de ne add fel, van kiút. Csak neked sokkal nehezebb, de majd a környezeted is rájön, hogy te is adsz nekik, és ez a kölcsönösség a legfőbb mozgatóerő.

2015. szept. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!